birbirimizden soğuduk cinsellik filan bitti düzelme mümkün mü ?

Soru

yıllardır eşimle hiç bir konuda anlaşamadık. genede hep ters düşen anlaşamayan mutsuz bir çiftiz. artık zatende eşime karşı cinsel bir istek duymuyorum. Sanırsam artık oda bana karşı artık bir şey hissetmiyor olsa gerek. sürekli didişiyor birbirimize boşanma tehditleri yağdırıyoruz. boşansak daha mı iyi, geri dönüş kurtarma yada ne bileyim düzelme mümkün mü ?

Cevaplar ( 4 )

  1. Bu cevap düzenlendi.

    yazınızın özeti aslında çok şey anlatıyor. zor durumda olduğunuz, yıllarca birbiriniz idare ettiğiniz,artık bir buhran içinde olduğunuz. ki zaten çatışmalı-barışmalı, birbirinden uzaklaşan bir eğilime sahip ilişkilerde üstelik hele ki boşanma tehditleri savrulan ortamlarda cinsel isteğin olmaması gayette normal karşılanır. gel gelelim boşana tüm çözüm yolları tükendiğinde başvurulacak son kapıdır diyebiliriz. yıllar içinde bir birinize karşı yabancılaşmış dolayısı ile doyumlu bir cinsel yaşama giden yolları barikatlarla kapatmışsınız. tabi elbette ki bu barikatları kaldırmak yolları açmak mümkündür. cinsel çekim ve yakınlık konularında üzerinde sabır ve samimiyetle çalışıldığında ilk o heyecanlı günlere dönüş mümkündür. lakin birden bire sizin için bunu başlatmak zor olacağı için deneyimli bir terapist yardımı almanızda fayda vardır.

  2. sizin olayınız ölmüş bitmiş görünüyorda üstüne toprak atan yok

  3. bu sitedeki ilk soru galiba. 3 yıl sonra bir cevap verelim. siz en başta sevmediğiniz anlaşamadığınız birini seçerek yanlış yapmışsınız. bundan sonraki evliliğinizde her açıdan size tabi olan birini bulun.

  4. merabalar, hep böyle devam edecekse bırakın ve ona buraya kadar olduğunu anlatın diğer türlü sürekli yıpranırsınız.

Bir cevap bırakın