aşırı cinsellik yaşamaktan libido kaybı oluşur mu

Soru

merhaba, ben 18 yaşında evlendim. evlendiğimiz zamana eşimle cinsel uyumumuz çok iyiydi. sürekli seks yapıyorduk. her fırsatı değerlendiriyor günde 2-3 defa bile ilişkiye girerdik. bu böyle 30 lu yaşlara kadar azalarak devam etti. son 2 yıldır neredeyse hiç cinsellik istemiyorum. hatta ilişkiden falanda zevk almıyorum, cinsel bölgede ıslanma yok, klitorisin şişmesi yok, meme uçlarının dikleşmesi yok, hiç bir şey eskisi gibi değil. kendimi zorluyorum hiç bir şey fayda etmedi. keza sadece ben değil eşimde de benzer soğukluk var. bir uzmanla bu konuları konuştum bana sizde libido kaybı var dedi. sebebi fiziksel yada psikolojik olabilir kesin bir şey söylemek imkansız dedi. tedavi de önce sebebin bulunması ve bu sorunların çözülmesi ile mümkün diyor. hayatımı biraz anlattım, emin değilim ama aşırı cinsel aktivite sonucu ilişkide monotonlaşmak ve heyecanı kaybetmiş olmak olabilir diyorlar. kafam karmaşık nerden başlamalıyım eskisi gibi olmak istiyorum, neyi düzeltmem, ne yapmam lazım ?

Cevaplar ( 4 )

 1. 3

  bu durum çözülmesi en zor olanlardan biri. çünkü tüm heyecanı cinselliği tükettikten sonra geriye bir şey kalmıyor. şöyle bir benzetme düşünün, evlendiğinizde ortaya bir pasta koyuyorlar afiyetle yiyin diyorlar. vay süper lezzetli hapır-hupur ye bitir hepsini, bittikten sonra baktın ki hiç yok kalmamış, şimdi sormaya başladın bu bitti başka yokmu ne yapacağız ? malesef bitti yok, yoktan var edemeyeceğine göre artık pastanın tadını alamyacaksın. ne yapabilirsin pasta yok ama evde başka ne varsa onlarla idare etmeye çalışabilirsin. eğer en baştan deseydiniz ki pastanın hepsini bir kere yemeyelim azar azar yiyelim yılalrca ağzımız tatlansın o zaman daha uzun sürebilirdi bitmesi. cinsellikte işte böyle birşey bitmez tükenmez cinsellik baki diyenler var onlar dünya düz diyenler gibi evrenin tamamını göremyenler. hiç birşey sınırsız baki sonsuz bitmez değil. siteyi biraz inceleyin, aynı şeyleri tekrar etmeye gerek yok sizinle benzer aynı sorunları yaşayanlar ne yapmışlar onlara ne tavsiye vermişler bir okuyun. buradan kendinize uygun çıkarımlar yapmaya çalışın.

 2. 2

  tabiki sürekli seks yapa yapa sıkılır bıkarsın bundan zevk almaz duruma gelirsin. sonunda cinsellik senin için hiç bir şey ifade etmez hale gelir. evde ütü yapmak, çamaşır yıkalmak, camları silmek gibi cinsellikte sıradan sıkıcı istemeden zorla mecbur yaptığın bir eylem haline gelir. sizin içinde bu saaten sonra cinsellik bitmiş demektir. en güzeli artık cinselliği geri planda bırakın. ilginizi enerjinizi zamanınızı başka şeylere yöneltin. arada sıraca canınız çok isterse seks yapın, diğer türlü hiç seksi düşünmeyin bile.

 3. 3

  heycan katman gerek çok sık yapınca olmuştur bu olay kendinize zaman verin ve farklı şeyler bulun

 4. 2

  sürekli yapınca etkilemiştir ama renk katarsaniz eskisi gibi olur yine farklı fantaziler gerekirse oyuncaklar kullanın kiyafetler filan deneyin her seferinde farklı bi fantazi yaparsanız tekrardan eskisi gibi olursunuz.

Bir cevap bırakın