bazı yalanlar evlilik kararından dönme sebebi olabilir mi

Soru

merhabalar. 1 yıl kadar süren ilişkimi bitirdim. kendisi ile tanıştıktan 1 ay kadar sonra aramızda cinsellik başladı. bana ilk defa cinsellik yaşadığını söyledi ben inanmadım çünkü tecrübeli gibiydi hareketleri. benim bekaret istemeye hakkım yok çünkü çok sayıda ilişkim oldu ama beni kandırmasını kaldıramadım. aylarca her kavgada bekaretimi aldın diye ağladı sonra öğrendim ki ameliyatla yapay zar yaptırmış ben bu kadar hassas bir konuda yalan söylemek kandırmak olarak yorumladım. evliliğin bir yalan üzerine kurulmasını kaldıramadım. aldatıldım diye düşündüm ve ayrıldım. sizce haklı mıyım?

Cevaplar ( 6 )

 1. 3

  hayat bu insana neler getireceği belli olmaz. bazıları ayrılıyor başkası ile evleniyor, sonra boşanıp 10 yıllar sonra tekrar eski sevgilisine dönüyor. bazen ani kararlar ile hata yaparız, eğrisini doğrusunu uzun vade de tartıp kararın doğruluğunu yada yanlış olduğunu anlarız. lakin baız şeyler vardır daha en baştan içimize sinmez, ufak bir kusurdur ama her seferinde önüne gelir en sonunda sinirini bozar. günümüzde erkeklerin düşünceleri ve beklentileri, kadınlarıda hata yapmaya zorluyor. tam terside var kadınların beklentileri erkeklerin kendini farklı tanıtmasına ve gerçekçi olmamasına sebebiyet veriyor. anlayacağınız herkes takmış bir maske bir birine rol yapıyorlar. keşke herkes gerçekçi olsa hayat daha kolay olurdu. dediklerimden size çok bir fayda çıkacağını sanmıyorum çünkü bireysel vermeniz gereken bir karar. madem içinize sinmemiş bitirmişsiniz, artık gerisini düşünmeyin. en azından ruhsal olarak daha fazla yıpranmayın.

  • 3

   siz bir kadın olarak görüşünüzü belirtmişsiniz. cevap için teşekkürler. genel yorumlardan ziyade siz bekaret konusunda evleneceğiniz insanı kandırır mısınız bunu merak ediyorum? sizce bu normal mi? fakat esasen bana özellikle evlenmeyi düşünen erkeklerin bu konudaki fikirleri daha çok yardımcı olurdu. böyle bir durumda kalsanız ne düşünür ne yapardınız? evlilikten vazgeçer miydiniz?

 2. 8

  en iyisini etmissiniz bekaret ve yalan zaten sizi guvensizlige götururdu. düşünsenize eşiniz sizi aldatip yalan da soyleyebilirdi evliyken buna daha çok kızardınız başta ayrilmaniz daha iyi şimdi nehali varsa gorsunyeni sazanlar kandirsin dursun

  • 2

   evlilik için bekaret arayan biri misiniz? eğer bekaret aramıyor, onun geçmişteki ilişkilerinin geçmişte kaldığını düşünüyorsanız eşinizin yapay zar ameliyatı ile sizi kandırmasını aldatmak olarak yorumlar mısınız?

 3. 1

  bana lütfen kızmayın ciddi bir ilişki için cinsel ilişkiniz çok erken başlamış hatta sizin ilişkiniz cinsel arzularınızın önüne geçmiş… günümüzde herşeyi çok çabuk tüketip bitirdiğimiz için ilişkilerde maalesef bittiğinde kim haklı kim haksız durumları oluyor siz de kız arkadaşınızı gerçeği en sonunda söylemiş ne olursa olsun… burada her ikinizde bundan sonra ilişkiniz devam edecekse daha şeffaf olmanız gerekli aranızda… aşk çoğu zaman herşeyi affeder

  • 3

   cevabınız için teşekkürler. fakat durum biraz daha karışık ben bu kadar özel konuların aramızda kalmasını isterdim. annesi ve kız kardeşi de biliyor ameliyatı. gerçeği de benim tesadüf eseri öğrendiğim bazı şeyler sebebiyle itiraf etmek zorunda kaldı çok köşeye sıkıştırmıştım öğrendim. ayrıca kendi rızası ile cinselliğe başladık daha sonra her kavgada bekaretimi aldın diye ağlayarak duygu sömürüsü yapıyordu. sizce haklı mıyım?

Bir cevap bırakın