evlenmek istemiyorum bu konuda endişelerim var

Soru

merhaba kıymetli site üyeleri değerli büyüklerim, sizlere bir konu hakkında danışmak istiyorum. ben evliliğin mantıklı olduğunu düşünmüyorum artık. günümüz kadın tarafı ve kadının istekleri, aldatma ve boşanmaların artması, evlilik kurumunun artık kalmaması ve diğer nedenlerden dolayı bana artık mantıksız hatta itici geliyor. kesinlikle istemiyorum. sosyal çevresi olan, mesleği olan ve kariyer hedefleyen, kadını hayatının merkezine koymayan birisiyim. sizce evlenmeden ömür nasıl geçer ? yani ileride sıkılmamak için neler yapmalıyım ? tek başına yaşamanın ileri yaşlarda olumsuz etkileri var mı varsa bu etkileri şimdiden azaltabilmem için neler yapmam gerekiyor ? şimdiden hepinize çokça teşekkür ediyorum.

Cevaplar ( 4 )

  1. işin zor gerçekten, günümüzde gördüklerimiz okuduklarımız falan komple kafamızı karıştırıyor. öyle mi yapsam bölye mi yaşasam derken ne öyle nede böyle dikiş tutuyor, bir düzen sağlayamıyorsun, oraya buraya savrul dur. teselli arıyor kendini rahatlatmak stresi atmak istiyorsun ondada baltayı taşa vurup olmadık işlere bulaşıyorsun. cidden günümzde hangi yolu yürüyeceğini bilmek çok zor. tavsiye verseler ne fayda, rota çizseler ne fayda, kimseye güvenemeyince, kendi bildiğini yapmaya, doğru gördüğünü uygulamaya çalışıyor, daha beter batıyorsun. şimdi desem ki sana bırak bu işleri, evlen aile kur çoluk çocuk sahibi ol mutulu mesut yaşa yok ya falan dersin, desem ki rahat ol kanka kadınmı yok, her hafta birini at yatağa bu seferde hastalık mastalık kaparsın, sorunlu ruhu hasta manyak birine rast gelirsin, kızın belalı sevgilsi vardır kafayı sana takar başına bela açar. zor bea..

  2. evlenecek kişiyi bulmak günümüzde zor ama imkansız değil. hayatta ne istiyorsak o karşımıza çıkar. iyi düşünelim iyi olsun. yalnızlık ilerleyen yaşlarda zor gerçekten. bunun için evlenip çoluk çocuğa karışmak lazım. o yüzden enseyi karartmamak gerek. mutluluğu ve tutkulu bir aşkı bulmanız dileğiyle…

  3. re****l camiasında bulunuyor gibisin. ben de senin fikirlerine benzer durumdayım. ama bir noktada ayrışıyoruz. benim evlenmekle ilgili bir sıkıntım yok. sadece kendime uygun birini bulamadım. evet günümüzde evlilik eskiye nazaran maddi ve manevi çok daha zor. ancak uygun bir aday bulduğunda her derdi bir şekilde üstlenilir. sana da tavsiyem her detayı sorgulama. sevip sevildiğin birini bulduğunda çok da düşünme. hem yalnızlık allah’a mahsustur, demişler.

  4. ister evlen ister evlenme sakınılan göze çop batar hesabı sen ne kadar kasarsan o kadar işler sarpa sarar. sen kendimce akıllıyım deme tüm dünyanın uyduğu milyarlarca kişinin yaşadığı düzene uyum sağla bu yoldan git kaderin neyse onu yaşarsın, daha fazlasını ne kadarda zorlasan yapamzsın. ben en idealini bulacam diye zorladıkça kafayı bozman ve daha kötü durumlara düşmen muhtemel olasılıktır.

Bir cevap bırakın