cinsel ilişki sıklığı konusunu abartıyormuyum

Soru

Lütfen hepsini okuyun. 6 yıllık ciddi bir ilişkim var, kendisi 35 yaşında. Ona her baktığımda serotonin salgılıyorum desem abartmış olmam. Nadiren haftada 2, genelde de 3 sefer ilişkiye giriyoruz. Gayet doyurucu da oluyor hemen bitmiyor. Dört yıldır filan ilişki sıklığı bu şekilde. Yani iki ayda bir de olsa 4 sefer veya günde 2 kez olmuyor. Çok yüksek ihtimalle illaki bir gün daha geçecek. Hatta iki gün de geçse sorun yok onun için. O zamanlarda beni bildiğinden istiyor musun diye soruyor. Bunu bildiğim için sorduğunda bile libidomu düşürüyor zaten fark etmez diyorum. Çünkü biliyorum delirdiğinde direkt belli ediyor ama delirmesi için de en az 4-5 gün geçmesi gerekiyor. Evet haftada 3 ideal kabul ediliyor ama bunun kaç yıldır stabil olması normal mi? Geçen hafta 2 kez yaptık, bu hafta da 2 olunca söyledim. Ben makine değilim diyor..da, makineye kodlanmış gibi yıllardır haftada üç kez nedir? 2 zaten benim için çok az. Bence ideali en az 4 gün. Başka sorunumuz yok her gün şükrediyorum böyle bir adam için ama empati kurun lütfen. Yetmiyor da demiyorum bazen daha çok olsa n’olur yani, istediğimde geri çevirince hiç iyi hissetmiyorum… Abartıyor muyum sizce?

Cevaplar ( 12 )

 1. 2

  Canın isterken yiyecen bunun abartısı yok kişiden kişiye değişiyor senin gibisi bulmak zor kıskandım açıkçası senin gibi sini bulmak zor talih kuşu konmuş ilişki yaşadığın adamın başına mutluluklar

 2. 3

  bu konuda etkileyen o kadar çok faktör var ki anlayacağın bir standart belirtmek imkansız. ilk mesele erkekler çabuk sıkılıyorlar bunu gördüm, sokakta görünce of of böyle bir hatunum olsa hiç yataktan çıkarmam diyor, o hatunu elde etse 3-5 yıla sıkılıyor heyecanını kaybediyor. haliyle adam için her cinsellik görev oluyor. diğer mesele yaş gidiyor, gittikçe de o ergenlik dönemindeki gibi cinsel istek olmuyor. performans gittikçe düşüyor. tabi kadın günde 10 kere seks istesede istemesede yapabilir çünkü pasif taraf, erkek ise aktif olduğu için ereksiyon olması gerekli, kadında bu yok en basidi aç bacaklarını bekle ama erkek komik tabirle ölüyü diriltecek ancak öyle olacak yoksa kalkmadımı sert olmadımı penis vajinaya girmiyor. dediklerim istisnalar hariç toplum ortalamsını referans alıyor.

  • 3

   Bu erkeklerin sıkılma muhabbeti sıktı artık. Kadınlar da aynı şekilde 3-5 yıl geçirmiş oluyor, sıkılmama gibi bir özellikleri yok. Ki beğenilmeye en çok ihtiyaç duyan kadınlar, aldatmak çok kolay. Kimse birbirine mecbur değil. Soru ilişki sıklığını belirleyen faktörler nelerdir değildi… Ucuz insanların dahil olduğu genellemeler zaten.

  • 1

   @Pinky hayatım sen onca şeyden bunu mu anladın aşk olsun. oysa ki ben ana fikir olarak sana, bu kadar çok canını sıkma, mutluysan memnunsan 3e 5e bakma, ufak tefek şeylere kırılma gücenme, elinizden ne geliyorsa onu mutlulukla yaşayın, ufak şeyler için birbirinizi üzmeyin yıpratmayın demek istemiştim. ancak bu kadar kızdıysanız özür dilerim bir daha sorularınıza cevap yazmamaya dikkat ederim.

  • 3

   Canım öyle desene, cevabın için teşekkür ederim. Bunların farkındayım aslında ama fikir almak istedim.

 3. 4

  adam bezmiş senden 🙂 adamı seks makinası olarak kullanmandan.

 4. 6

  @extory_3131 Sen niye üzerine alındın ki bu kadar? 🙂 Hiçbir şey tek taraflı değildir.

 5. 6

  her ilişkide anlmasız sürtüşmeler oluyor. sen istiyorsun o istemiyor, o isteyince sen istemeyebiliyorsun bunları normal kabul etmek lazım. her beklentinin ve karşılığın sonucunda bir mana yoktur. kadın erkek yok yere mana çıkararsanız bir biriniz üzmekten yıpratmaktan başka bir şey olmaz. bir dünya sorun yaşayan çift var, bir birinizi bulmuşsunuz kıymetini bilin. peniste sizde vajinada, şimdi olmazsa az sonra olur dert etmeyin. hani erkek kadını istedğinde ona uysa, tam tersi erkek istediğinde kadında ona uymaya çalışsa pek daha güzel olur, lakin tatsızlık bu ya her zaman istediğimiz çıkmıyor.

  • 2

   Kaliteli cevabınız için teşekkür ederim. Sorduğuma da pişman oldum zaten çok yanlış anlaşıldı.

  • 4

   @Pinky soruda birşey yok ki pişman olacak, evham yapmayın relax ne sorular görüyorum daha sitede, gayet normal kendinizi anlatmışsınız. bide herkesin yorumlama biçimi farklı onlara takılmayın, toplumun renkleri işte 🙂 saygılar sevgiler.

 6. 2

  Cinsel istek ve arzu herkesde aynı değildir. Bu nedenle başka çiftlerin ne yaptığı önem arz etmez. Önemli olan sizin metobalizmanızın size ne dediği. Tıpkı herkesin aynı miktarda yemek yemeye ihtiyaç duymadığı gibi kişiden kişiye farklılık göstermesi son derece doğaldır. İki taraf arasında çok büyük uçurum varsa ciddi problem olur. Lakin sizin yazdıklarınıza bakılırsa eşinizle aranızda öyle aman aman bir cinsel arzu farkı yok. Belki ön sevısmeyı uzun tutarak veyahut baska yollar ile niceliği değil ama niteliği arttırarak bu açığı kısmen kapatabilirsiniz. Unutmayın ki erkek kadın gibi değildir. Kadın arzu duymasa bile seks yapabilir ama erkek de bu arzu yoksa erkeğin erekte olması ve verim alabilmeniz pek mümkün değil diye düşünüyorum. Kimseyi de hormonal dengesi için suçlayamayız en nihayetinde. Diğer hususları uzatmamak adına es geçiyorum…

 7. 7

  Seni anlıyorum.. Kadınlar için geri çevrilmek çok zor bir durum ve gurur kırıcı.. Bir kadın bir erkeği geri çevirse o kadar olmaz.. Sevgiline gelince aslında çok şanslı demek istiyorum.. Haftada 2 3 ten fazla isteyen bir sevgilisi var.. Yani daha ne istiyorsun.. Ama onun açısından bakacak olursan kadınlar erkeklerden daha yüksek oluyor cinsel olarak.. Yaş durumunu da göz önüne alırsak belki haftada 2 en fazla 3 ondan sonrası için vücut olarak yetmiyor da olabilir.. Ve bunu sana söylemek istemiyordur.. Bu da onun gururuna dokunur.. Oturup konuşacaksınız.. Ben ne zaman istersem beni geri çevirmemeni istiyorum.. En azından çabalamanı istiyorum de.. Baktın olmuyor zorlamamalısın.. Çünkü haftada 3 ü bile unutabilirsin sonunda.. Herkes aynı değil her gün olsa her gün yaparım diyen erkekler de var çünkü..

Bir cevap bırakın