vajinam kaşınıyor ve kırmızı yaralar oluyor

Soru

bir süredir tanıştığım ve hoşlandığım bi erkekle 1 ay önce kadar cinsel ilişkiye girdim. sonrasında ilerleyen günlerde vajina çevresinde kaşıntı olmaya başladı. iyi yıkanmadığını düşündüm, çamaşır rahatsız ediyor dedim değiştirdim falan hala kaşıntı devam ediyor. tatlı tatlı kaşınıyor içi değil dudakları ve çevresi. arkadaşım hastalık olabilir dedi ama doktora gittim bişi çıkmadı. koku yok, renk değişimi yok. kaşıdıkça kızarıyor, tahriş ediyorum kaşıya kaşıya sonra oralar yara oluyor. yediğin bir şey dokunuyor olabilir dedi doktor. eskiye göre farklı bir şey yemiyorum yine oluyor. sanki bu durum cinsel ilişkiden oldu, ben hala bir hastalık olduğunu düşünüyorum. başak doktora mı gitsem ? vajinada kaşıntı neden olur ?

Cevaplar ( 3 )

  1. 4

    öncelikle geçmiş olsun.. doktora cinsel birlikteliği anlatmışsınızdır diye düşünüyorum.. daha önce cinsel birliktelik yaşadıysanız ve bir şey olmadıysa bu karşıdakiyle alakalı olabilir, ancak ilk defa ise sizin belki de alerjiniz vardır.. ya da cinsel ilişki esnasında tahriş olmuş olabilir.. yani bir çok sebep olabilir.. bir kaç farklı doktora görünmenizde fayda var.. ve her doktora başka doktora gittim demeyin.. şöyle dedi felan demeyin.. çünkü doktorlar kendi arasında rekabet yapıyor gibi oluyor.. siz doktorların dediklerini aklınızda tutun ona göre ortak olan şeylere göre bir çözüme ulaşabilirsiniz..

  2. 4

    tekrar başka bir doktora gitseniz iyi olur. bazen kullanılan çamaşır deterjanından da oluyor. bazen kaşıyıp tahriş edince üst üste sürekli kaşımaya devam ederseniz hassaslaşır yara olana kadar tatlı tatlı kaşınır durur. viral değil, bence bakteriyel bir şey olabilir.

  3. 2

    küçüklükten itibaren büyüklerimiz öğütler : tanımadığın insanlarla konuşma yanına gitme. siz konuşmayı bırak seks yapmışsınız. bir insanın huyunu suyunu tüyünü öğrenmeden böyle yapmak çok yanlış. keşke o herif en azından kaput taksaydı. siz iyi bir hekime gidin ve bundan sonraki partnerlerinize dikkat edin. çünkü günümüzde pek çok kişi hijyene falan dikkat etmiyor ve tamamen zevke odaklanıyor. haliyle beraber olduğu kişi hastalanmış hastalanmamış umrunda değil. kişi kendi kendinin hekimi olmalı. inşallah sizde herhangi bir şey çıkmamıştır. onun dışında o adam sizi sekste zorlamış da olabilir ve canınız yanmış da olabilir. bundan sonra azamî dikkat edin.

Bir cevap bırakın