üst üste ereksiyon olmak mümkün değil

Soru

merhabalar, eşimle seks konusunda anlaşmazlık yaşıyoruz, sürekli her seferinde aynı sorun oluyor. ben erken boşalıyorum, daha sonra ne yapsam kalkmıyor, kalmayınca devam edemiyorum eşimde bu duruma çok kızıyor. elimde olan bir şey değil ne yapsam illaki erken boşalıyorum. erken boşalma sorunu yetmezmiş gibi birde sertleşme sorunu oluyor. anlayacağınız haliyle eşimin istediği gibi öyle üst üste ereksiyon olmak mümkün değil. artık cinsellikten soğudum yapmak istemiyorum. bu sorunlara kesin bir çözüm tedavi yok mu ?

Cevaplar ( 2 )

  1. 4

    burada sizin konu üstüne düştüğünüz kadar partnerinizin de düşmesi önemli açıkçası. herkes aynı libidoya sahip değil, ayrıca yaşınız ileri düzeyse bunun da etkisini görebiliriz. temel çözüm olarak tabii ki doktora gidip tavsiye almanızı ilk sırada söylerim. bunun dışında viagra veya macun tipi ürünleri tüketebilirsiniz fakat ağır gelme ihtimaline karşı yine de bir doktorla görüşmenizde fayda olacağını düşünüyorum. ayrıca olay doktordan veya dışarıdan ilaç takviyesi almak dışında partnere de bir çok durum düşürüyor. bir yazı da okumuştum, ”sevgilim boşaldığı zaman hemen önüne çöküyorum, oral seks yapıp penisinin ereksiyonu kaybetmesini engelliyorum. sonra ilişkimize kaldığımız yerden devam ediyoruz.” şeklide. açıkçası benzer şeyleri denemenizde fayda olduğunu düşünüyorum. ön sevişme süreniz eğer yeterli ise boşaldıktan sonra bir de son sevişme yapmanız heyecanlanmanız için de geçerli bir faktör olacaktır. ama bu mastürbasyon olmadığı ve iki kişi tarafından yapıldığı için partnerinizden destek almanızın önemli bir süreç olduğunu söylemeliyim. bunun dışında size cinsel mana heyecan katacak şeyleri düşünmeniz veya yapmanız cinsel enerjinize destek verebilir. ya da ortam değiştirerek bu konudan kurtulada bilirsiniz, mesela sabah kalktığınızda varolan enerjiniz ile yataktaki eğlenceniz eğer süre kavramından bağımsızlık kazanabilir ise ikinci turu banyoda yapabilirsiniz. tabii ki herşeyden çok doktora gitmekte fayda olduğunu söylemeliyim.

  2. 4

    benim bildiğim öyle grip gibi baş ağrısı gibi bir ilaç içeyim geçsin düzelsin tarzı bir tedavisi yok. ancak erken boşalma denetimini sağlayabilmek için antrenman yapmanız kendinizi eğitip boşalmayı tutabilme konusunda kendinizi alıştırıp geliştirmeniz lazım. zaten eğer boşalma denetimini kazanırsanız yani boşalmanın kontrolü sizde olursa ilişkiyi yönetebilirsiniz. boşalma olmazsa sertleşme kaybı da olmaz. tüm olay erken boşalmanın üstesinden gelmek.

Bir cevap bırakın