sevgilimle yaşadığım cinsel uyumsuzluk sorunları

Soru

iyi günler, ben 22 yaşında genç biriyim. çok güzel giden bir ilişkim var, hatta mükemmel diyebilirim. tek sorun var, cinsel hayatımız birlikte olduğum kişiyle 4. yılı aşan ilişkide ciddi düşünüyoruz. fakat benim libidom tavan yapıyorken onunkisi taban seviyelerde sürünüyor. asla cinsel olarak tatmin olmuyorum. bu konuda çok kez konuştuk, fakat değişen hiçbir şey olmadı ve olmuyor. zorla da olsun istemiyorum. ayrıl diyenler lütfen demesin, onsuz bir hayat istemiyorum. çünkü gerçekten mükemmel bir ilişkimiz var. fakat dediğim gibi aktif cinsel hayatım olmadan da yaşamak istemiyorum, ne yapmalıyım bilmiyorum ? dertleşmek istedim yorumlarınızı merak ediyorum ?

Cevaplar ( 3 )

  1. ya evlenmeden önce seks için pişman olmuştur ya da eskisi gibi zevk alamıyordur ya da kafası birşeye takıldı. birebir konuşmak en iyisi. kendi bakımını falan ihmal ediyorsa kendisine vakit ayırıp tatlı bir şekilde konuşmak lazım.

  2. malesef bu konuda çaresizsin, ayrılık tavsiyesi vermeyin diyorsun, lakin çükün derdine de düşmeden duramıyorsun. hayat her zaman insana beklentilerinin karşılığını sunmaz. yaşam dediğin bir yap boz gibidir, bir parça bulursun hemen heyecanla atlarsın eline alıp yerine koymaya çalışırsın bir bakarsın ki tüh bu değil yerine oturmuyor yanılmışsın. e ne yapacaksın o halde zorla doğal yapısını bozup şeklini uydurup hile hurda ile yerine mi tıkıştıracaksın. tamam de ki yaptın, yap boz bitmedi yapamya tamamlamaya devem edeceksin, ama sen başta yaptığın o hata hile diğer doğru parçaların yerine oturmasına engel olacak, zorlayacaksın, diğerlerinide değiştiremye hile yapmaya çalışacaksın, hileler artarak devam edecek sonunda bitireceksin. bir bakacaksın o da ne, hepsini yerine oturttun ama resimin bütünlüğünde bozukluk anlamsızlık var. haliyle olmadı bu deyip herşeyi yıkıp baştan yapmaya çalışacaksın, eski orjinal yapbozu bozduğun için hiç bir şekilde düzlemeyecek hep hatalı gidecek. buradan anlayacağın zorlama aşk olmuyor. sana uymuyorsa sana uyanı bulacaksın. uymayanı kendine uydurmaya çalışmak anlamsız, her türlü başarısız olacaksın. sırf sen istiyorsun çok seviyorsun diye dizel arabayı benzinle çalıştırmazsın. ya arabaya dizel koyacaksın, yada illa benzin koyacağım diyorsan arabayı satıp yerine benzinli modeli alacaksın. açık ve net umarım anlatabiliyorumdur. tabi sen istersen ömürüm uzun diyorsan bi 10-20 yıl zorla dene bakalım istediğin olacak mı, unutmazsan 20 yıl sonra gel sonucu buraya yaz. selametle.

    • size katılıyorum yıllarca uyumsuz zorlama ilişkilerin sonunda hep bittiklerini gördüm. baştan bir yere kadar sabır ve tahammül, yıllar geçtikçe artık bıkkınlık, bezginlik, tahammülsüzlük ve en önemlisi nefrete dönüşüyor. hal böyle olunca zaten o kişiden soğumuş kaçma eğiliminde oluyorsunuz. size ayrılmayın onca geçmişiniz var diye tavsiye verseler bile, ömrümü yedi örümü, daha da bir saniye bile duracak sabrım yok dersiniz. malesef insan o kıvama geliyor. ben diyeyim iyi olsun inşallah geçinir anlaşırsınız. aranızdaki uyuşmazlıkları çözersiniz.

Bir cevap bırakın