sevgilim artık lezbiyen duygular yaşadığını ve bir arkadaşının olduğunu söyledi

Soru

Aslında tam olarak sevgili değil biraz bizimkisi biraz cinsel partner arkadaşlığı gibi bir durum. 2 yıldır sürüyor bu süreçte bazen sevgili gibi birlikte tatil yaptığımız birlikte gezdiğimiz sinema izlediğimiz ne bileyim sahilde çılgınca arzulu olarak öpüştüğümüz zamanlar oldu. geçen zaman içinde hiç böyle bir eğilimi olduğunu söylemedi olacak gibi bende bu şekilde bir farklı eğilim belirtisi görmedim. geçen hafta yine bir araya geldik sana baştan birşey söylemek istiyorum seninle ilgili değil bu benim kişisel kararım ve düşüncelerim dedi ve eskiden seninle bile ilişki yaşarken kız arkadaşım vardı onunla da ilişki yaşıyordum yani biseksüeldim dedi. şimdi bir erkekle ilişki yaşamak beni aşırı derecede rahatsız ediyor, sadece artık kız arkadaşımla daha derin bağlar kurdum anlayacağın lezbiyen duyularım var dedi. üstüne soru neden niçin gibi merak ettiğim şeyleri cevaplamadı, sen iyi bir insansın her zaman arkadaşımsın ancak benim için lütfen aramızda cinsellik düşünme dedi. kim ney neden nasıl ciddi misin şakamı bu falan derken afallamış halde iken karşı masadan arkadaşını çağırdı. işte biz, gerçek bu dedi, el ele tutuştular. madem öyle diyorsun saygıyla karşılarım diyebildim öylece kala kaldım. bir lezbiyen bu şekilde bir anda değişebilir mi ? ilişkisi ne kadar camimi ne kadar sürebilir ? açıkçası onu kaybetmek sanki bana kendimi kötü hissettirdi üzüldüm.

Cevaplar ( 2 )

  1. sonuçta bu tip duygular bir sabah uyandığında yada doğduğunda olan şeyler değil. zamanla aşama aşama gelişerek bireyin kimliğini etkiler. sonucunda yoğunlaşığı yöne doğru kayma başalr ve tercihler bu şekilde netleşmeye başlar. yani normal ir durum. sizinle ilgili dğeil onun kendi iç dünyasındaki hesaplaşması. sizin yapacağınız bir şey yok, en iyi ihtimalle saygı gosterir ona destek olur sabırla beklersiniz.

  2. Bazen insanlar kararsız veyahut kendinden emin olamayabiliyor. Zaten seninleyken diğer kişiyle de ilişkisi varmış ve netleştirmiş onu seçmiş. Takmayın kafanıza.

Bir cevap bırakın