sekste boşalamıyorum antidepresan kullanımı boşalma zorluğuna sebep olur mu

Soru

arkadaşlar selam, antidepresan kullanıyorum anksiyete sebebiyle ve seks yaparken hiç boşalıp rahatlayamıyorum. mastürbasyon yaparken zorla boşalıyorum ama sekste boşalamıyorum. bir türlü tatmin olamıyorum. napıcam ben? ilacı bırakamam dan diye ama boşalamıyorum da. bunda prezervatif olumsuz etkili oluyor ve bir de antidepresan kullanıyorum bu da olumsuz etkiliyor olabilir mi?

Cevaplar ( 8 )

  1. zaten antidepresan yapısı grereği beyin fonsiyonları ve sinir ağlarının beyine iletimlerinde azalma yavaşlama etkisine neden olur. haliyle sizin penisten aldığınız haz tam olarak beyine iletilmiyor, iletilenlerde iyice işlenmiyor. tabi sonunda sabaha kadar sok çıkar yapsanız bir haz almıyorsunuz ve boşalamıyorsunuz. sadece cinsellik değil, üzüntü, seviç, hırs sinirlenme gibi durumlarda bile tepkiler geçişler sığ oluyor. herkesin katıla katıla güldüğü espirilere bile çok tepkisiz kalabilirsiniz. çözüm ilacın kullanımının azaltılması yada bırakılması, lakin ruhsal durumunuz iyi değilse, ilaç kullanımına ihtiyaç duyuluyorsa bu durumda ilaca devam etmek daha iyi, bu aşamada cinsellik son planda değerlendirilmeli, varsın durumunuz düzelsin ama seks yapmayın. durum düzelince zaten istediğinizi yaşarsınız.

  2. bir arkadaşımın kocasıda sinirsel rahatsızlığı için antidepresan kullanıyormuş, arkadaşım anlatıyordu, ilaçları içince duygusuzlaşıyor, cinsel hayatımız yok gibi diye. 3 yıl falan ilaç kullancakmış sonra azaltarak kullanmayı bırakacakmış. doktorlar şu aşamada tedavinin öncelikli olduğunu söylemişler. bunu sorun olarak görmeyin zamanla düzelecek demişler. yani sizde tedavi boyunca sanırım biraz sabırlı olup idare edeceksiniz.

  3. bu durumu yan etkilerini doktoruna söylemen lazım, belki kullandığın ilacı değiştirir belki dozu azaltır. bilmiyorum belki mecbur bir süre hapı bu dozda kullanman lazımdır. duruma göre idare edeceksin, tedavin tamamlanana kadar yan etkilerini görmezden geleceksin.

  4. merhaba, 6 ay bende kullandım, o dönem zaten çok zor geçti, üstelik bende kalp çarpıntısı ve titreme de yapıyordu, neyse ki o süreci daha güçlü durarak, çevremdekilerinde güçlü desteği ile atlattım. dozunu azaltma ve sonlandırma yapıldıktan sonra herşey sonraki 6 ayda normale döndü. yani neredeyse karmaşalar 1 yıl sürdü diyebilirim.

  5. bir dönem bende antidepresan kullandım. o ara ilişki süresi 1 – 1, 5 saate çıktı hanımın cinsel organı artık tahriş oluyordu. bitmeyince elle bitirmeye çalışıyordum. yani yaşadığınız normal

  6. bende bu durumu yaşadım.. geç boşalmaya sebep verdiğinden habersizdim.. haberim olmadan o zaman olan partnerimle seks yaparken normalde 2 dk olan boşalma süresi 1 saati geçti.. hatta boşalmak için uğraşır hale geldim ama bosalamadigim akşamlar oldu.. hatta kız baya uzunmuş boşalma süren diyince eee bizde böyle diyip artistlik yaptım ama bi taraftanda ulan ben niye bosalamiyorun diye triplere soktu beni.. bu ilaçların olayı zaten odaklanmani engellemek.. odaklanamayincada haliylede boşalamiyosun

  7. normalde çok geç gelen biriyim 4-5 saat sürüyor- bir dönem bende antidepresan kullandım 1 hafta sonra artık boşalmamaya başladım ve boşalmak için neredeyse hergün deniyorduk 18 gün sürdü bu inatlaşma bende sonunda antidepresanı bıraktım. yani sorunun cevabı evet hemde çok pis etkiler dostum

  8. antidepresan geç boşalmaya sebep olur. zevkte alamamaya başlayabilirsin ama ilaca göre degisir kimiside tam ters tepki yapar. efxr vardı eskiden kullanmıştım mahvetmisti seks hayatımı hiç zevk alamıyordum.

Bir cevap bırakın