seks esnasında başkası ile olduğunu hayal etmek doğru mu

Soru

merhaba, kadın yada erkek fark etmeksizin neden yatakta ilişki sırasında kendimizi başkasıyla hayal ederiz ? ilk başlarda olan bir durum olmasa gerek, ya izlenilen porno filmlerden ötürü yada arzuladığımız kişilerden ötürü mü ? var mı aramızda bu şekilde olan insanlar ?

Cevaplar ( 5 )

 1. 2

  dostum, uzmanlar bu tür düşüncelerin gelecek cinsel yönelimde bozulmaya sebep olduğunu söylüyorlar. misal evlendin eşinle mutlusun, ilk dönemler herşey yolunda cinsel hayatınız güzel gidiyor sorun yok, daha sonraları performansınız düştü uyarılmakta cinsel olarak tetiklenmekte zorlanıyor ve performans problemleri yaşıyorsunuz. bu durumda kendinizi domine etmek için başkalarını hayal etmeye ve cinsel eylemlere dahil etmeye başlarsanız bu cinsel yönelimde değişime sebep oluyor, sanki o hayal ettiğinizi düşünmeden o olmadan yapamıyormuş gibi hissetmeye başlıyorsunuz. suçu başkalarında arıyorsunuz, sanki o hayal ettiğiniz olsa her şey düzelecek sanıyorsunuz. buda sizde başka arayışlara girmenize neden olacak faktörleri tetikliyor, anlayacağınız böyle böyle yanlış yölenip hemkendinizi hemd ezevdiklerinizi mahvediyorsunuz. fikrin neyse zikrinde odur diye boşuna dememişler. sağlıklı düşünceler ve fantaziler kurmak lazım.

 2. 8

  kendini nasıl alıştırırsan öyle gider, başkasını hayal etmek memnuniyetsizlik sebebi ile olur. eğer partnerin seni çok tahrik ediyorsa buna hiç ihtiyaç duymazsın, yok yeterince seni etkilemiyorsa mutluluğu hayallerde ararsın. @extory_3131 dediği gibi düşündükçe hayal ettikçede kafan gider uçarsın. tabi her hatalı uçuşun sonu ya uzayda kaybolursun yada yere ölümcül şiddette çakılırsın.

 3. 6

  kendini bilen cinsel gücü yerinde adamın gaza gelmek için kendini zorla saçma şeylerle telkin etmeye çalışması yanlış bir harekettir. eğer cinsel gücün zayıfsa sen ne düşünürsen düşün işi yaramaz. kendini zorlar durursun, herşeyi kurar dener bir türlü istediğini alamazsın sonunda hayal kırmak yetmez bunları yaşamaya çalışırsın. en güzeli normal olmaya çalış, olmadık şeyler düşünmeyi denemeyi kafandan at.

 4. 3

  aslında başka birini düşünmek yerine, o kişiyle daha fazla fantezi yapın. kuru kuruya seks yapmayın

 5. 4

  herkese merhaba. eşimle 3. bir kişi fantezimiz var. bunu yaparken ben ve o güzel vakit geçiriyoruz. başka isimler ve ya hiç yaşanmamış başkasıyla cinsel hikayeler. ben bunu bir adım ileriye taşımak istiyorum fakat o endişe duyuyor ve korkuyor. ne yapmam gerekir yardımcı olabilir misiniz ?

Bir cevap bırakın