evlilik aşkı da seksi de bitiriyor sizce de doğru mu

Soru

evlendikten sonra her şey monoton oldu bu durumu yasayan kimler herkes aynı mı yoksa tuhaflık biz de mi bende mı var bilemedim ? sizler evlenince hayatınızda neler değişti, mutlu oldunuz mu, olabildiniz mi peki ?

Cevaplar ( 4 )

 1. 2

  hayatım birçok kişinin evlilkten anladığı düzüşmek, gece gündüz düzüşmek, her fırsatta düzüşmek. evlilik sınırsız seks ve sekse doymak anlamına geliyor. bu kişiler sonradan hayal kırıklığına uğruyor. çünkü evlilik onların anladığı şey değil. aşk dediğiniz sahilde güneşin altında kumdan kaleler yapıp sonra onları yıkmak demek, evlilik ise yağmur çamur fırtına sel gece gündüz demeden binbir zorlukla sağlam bir yuva inşaa edip onu yıkılmasın diye sabırla emekle fedakarlıkla ayakta tutmaya çalışmak demek. zaten aşk fırtınalıdır, evlenince bu fırtınanın dinmesi gerekir, dinmezse evlilik buna dayanamaz yıkılır. unutmadan insanlar yaşlanır 20 li yaşlardaki gibi her şeye kerkinme arzusu, 40 li yaşlara doğru %80 ini kaybeder. yarıyıda boşasan yeni çıtır manitada alsan hep ah nerde o eski günler dersin ama gelmez çünkü zaman geri gitmez. sen yaşlanırsın yaşlandıkça birçok şeyi kaybedersin, bunları kabullenmek uslanmak gerekir. sen ister istemez vücut saatin yavaşlar bünyen bunu kabul eder ama aklın kabul etmezse kendinle çatışır bu durumda sorunu başkarında ararsın, karım vermiyor, monotnlaştık, penis kalkmıyor, mutsuzum, erken boşalıyorum huysuzum sorunları bitmez. mutluluk içimizde biz kendimizi mutlu etmeyi bilirsek sorun yaşamayız. yok tam tersi ise sürekli isyan çıkarıyorsak içimiz de huzursuz olur.

 2. 3

  en iyisi evlenemyeceksin, kaçak göcek nerde gece orda sabah, her gün başka bir kadının yanında uyanacaksın firsatları kaçırmayacaksın. 🙁 gerçi ne yapsan boş ister evlen ister evlenme yaşlanıyorsun işin bitiyor ona çözüm yok. ikinci baharını yaşayanlar 50 yaşından sonra azdınlıktan seks yapmak içni mi evleniyorlar sanıyorsunuz. hayat insanlar için maddiyattan maniviyata doğru evrilirken bu süreçe adapte olmayı başarman lazım. diğer türlü kafada 20 li yaşlarda takılı kalırsan çokça yapranırsın. zamanla herşey bitecek herşey anlamını yitirecek, tek bekleyeceğin azrail olacak. ben herşeyi aştım hadi gidelim diyeceksin. kabullenemezsen bunları azrail gelince bebe taklidi yaparsın, oda gel attaya gidiyor der. gidişe çare yok.

 3. 2

  biter tabi, hiç bir şey baki kalıcı değil. ne kadar özensende üstüne titresende tüm her şey monotonlaşıyor. en sevdiğin yemeği bile çok severek yerken gün geliyor yemek istemiyorsun tiksinti geliyor değişiyorsun. düşüncelerin fikirlerin bile değişirken herşeyin aynı kalmasını beklmek mantıksızca. en güzeli kabul etmek, sakin sakin yaşamak, çünkü çaren yok.

 4. 3

  evlendikten 2-5 yıl sonra bebek olursa kadın annelik güdüsü ve görevi tamamlama içgüdüsü ile biraz değişir. bebek olmuyorsa, muhtemelen isteniyordur bu sefer de olmuyor diye değişir. akıllı insan bu değişimden (1-2 yıl gibi) kısa süre sonra tekrar eski haline döndürüp yuvasını korumak için de olsa devam eder. evliliğin en az %51’i cinselliktir. bu yoksa yuva, aile kavramı bozulma yoluna girebilir.

Bir cevap bırakın