penisim 10 gündür tam olarak sertleşmiyor iniyor

Soru

29 yaşındayım daha önce hiç bir sıkıntım olmamasına rağmen son 1 hafta 10 gündür ereksiyon olamıyorum. Sertleşecek gibi oluyor ama sönüyor. Ne yapmam lazım ne olur yardımcı olun daha yeni evliyim ?

Cevaplar ( 3 )

 1. 4

  sanıyorum bunun sebebi psikolojik. peformans endişesi dedikleri, ya başarısız olursam, ya yapamazsam, ya penisim kalkmazsa, ya erken boşlaırsam, ya kadını memnun edemezsem, sonunda ya rezil olursam gib düşünceler eşliğinde ortaya çıkan bir korku. bu gibi durumlarda zorlamamak lazım, önce bu düşünceleri kafadan atmak, sakinleşip korkuları bir kenara bırakıp moralimiz ve öz güvenimiz yüksekken o zaman birşeyler yapmak lazım. yoksa bu korkular eşliğinde panikle birşeyler yapmaya çalışmak sorunu daha derinleştirir, sonunda bu derin korkular denizinde boğulur gidersiniz, bir daha hiç çıkmazsınız.

  • 3

   @cd-belgin erkeklerin başarısız olma korkusu var doğru… bu durumu atlatmak oldukça zor

 2. 2

  tamda doğru tespit yapmışlar, korku ve endişe ya yapmazsam başarmazsam düşünceleri odaklanmanızı zorlaştırıyor haliyle odaklanmayınca cinsellik yaşanamıyor. konsantrasyon özgüveni yüksek tutmak önemli. kendini porno oyuncusu gibi düşün. belki küçük mavi haplardan da almak seni cesaretlendirebilir.

Bir cevap bırakın