kocam cinsiyet değiştirip kadın olmak istiyor

Soru

selamlar, bir süre önce eşimin gizli yaşadığı eylemlerini fark ettim. benim kıyafetlerimi giyiyor makyaj yapıyordu. bunları yakaladıktan sonra konuştuk itiraf etti, bunlara zaafı olduğunu korkacak bir şey olmadığını sadece benim onu anlamamı istedi. bende onu anlamaya çalıştım. hatta bazen fantezilerimiz de kadın gibi giyinmesine, makyaj yapmasına bile yardım ettim. bazen eğlencesine kadın gibi giyinip ikimiz dışarıya bile çıktık. son zamanlarda bana olan ilgisi azaldı, fark ediyorum erkeklere ilgi duymaya başladı, artık çok fazla aktif olmak istemiyor. yapıyorsa bile mecburiyetten zorla yaptığını belli ediyor. en sonunda beni korkutan itirafı geldi. kadın olmak istiyorum dedi. cevap veremdim, neden olmak isteyesin ki erkek olarak daha iyi değil mi, istediğini giyiyorsun, kadın olmak sana ne katacak gerçek bir kadın olamayacaksın ki onlar gibi haz alasın. düşüncen bence çok hatalı dedim. dediklerimi düşüneceğini söyledi. psikoloğa gidelim kafan karmaşık dedim gitmekten korkuyor. psikoloğun ön yargılı davranacağını onu gerçekten anlamayacağını söylüyor. tüm bunlar nereye kadar, iyi bir insan onu da seviyorum böyle kendini tüketmesini izlemek beni çok üzüyor. ne yapabiliriz ? zor bir soru farkındayım akıl akıldan üstündür derler, belki bilen birisi tavsiye verir ?

Cevaplar ( 5 )

 1. 3

  insanların düşüncelerini saygı ile karşılayan empati yaparak onları anlamaya çalışan bir insanımdır. ancak sınırsız şekilde her türlü saçmalığa saygı ile bakmak mümkün değil. bazıları kendisine verilen fazla değeri ve saygıyı bir süre sonra hoyratça tüketmeye harcamaya başlıyor. işte bu insanlardan biride kocanız. siz çok seviyor onun için neler neler yapıyorsunuz ama onun gözü sizi görmüyor erkeklere ilgi duyuyor. bu saaten sonra sizin içni koca değeri tükenmş bulunuyor. tüm bu buhran ile uğrşamak sizide boğulacağınız bataklığa çekecektir. vedilikle yüklerinizden kurtulmanız lazım. heni bir hayata yelken açmalısınız. çaba gösterin uğraşsın düzelecek demek isterdim ama malesef düzelmeyecek daha da kötüye gidecek.

 2. 2

  kişisel kimlik karmaşası, karakter bozulması, cinsel eğilim kayması gibi birden fazla sorun varmış gibi görünüyor. siz kocanızın peşinden gidip o ne diyorsa yapmak yerine onu doğruya yönlendirmelisiniz. yoksa peşine takılırsanız hiç olmak istemeyeceğiniz durumlara düşersiniz. bencede bir uzmandan destek almanız çok iyi olacaktır.

 3. 2

  bence eğer hoşlanacaksanız siz erkek gibi olun o kadın olsun. ve onu kadın gibi hissettirip mutlu edin. ya da boşanın başka yolu yok.

  • 3

   dediğinize katılıyorum, öyle çok seçenek yok, ya gözünü kapatacak ona uyacak yada bu şeylerden yoruldum deyip boşanacak.

 4. 3

  bende esiniz gibi giyinmekten hoslanan birisiyim giyinmek mutlu ediyor keske kadin olarak gelse idim diye dusundugum oldu hep ama ameliyat ile dusunmedim hic sizin esinizi ikna edip bir uzmandan destek almaniz uzmana gitmekten korkmasin zaten kadin olmak zorlu bir surec simdi gitmezse o zaman gidecek uzmana bu sekilde alin karsiniza konusmayi deneyin

Bir cevap bırakın