kendi bedenini keşfetmek yada vücudumu keşfetmekten çekiniyorum hatta istemiyorum

Soru

merhaba, ben 20 yaşında bir kızım. tutucu bir ailede yetiştim. çevremdeki arkadaşlarımda nispeten öyleler. ancak üniversite okumak için gittim şehirde tanıştığım arkadaşlara göre ben çok geri kalmışım öyle diyorlar. ohoo daha sen hiç mi falan diye takılıyorlar. mastta mı yapmadın diye soruyorlar. bende ihtiyaç duymadım evlenince zaten yaşanacaklar yaşanır ne işim var şimdiden öyle şeylerle dedim. işte yok bir dokunsan uçarsın tadını alsan bu zevki bir daha bırakamazsın. bari odun kalma birazcık kendini keşfet çakralarını noktalarını bul dedi bir arkadaşım. sırf öyle dedi diye tek başıma kaldığım bir gün banyodan sonra biraz kendimi keşfetmeye çalıştım. bu deneyimde hem yaptıklarımdan rahatsız oldum hem de çekindim. bunu arkadaşıma anlatınca, kız sen hani bu seks istemeyen anti seksüel tipler var onlardan mısın nesin dedi. değilim ama ne bileyim çekiniyorum üstelik beni heyecanlandırmıyor, yalnız başıma değil, evlenince eşimle heyecan aramayı tercih ediyorum dedim. yok yok sende bi gariplik bi sıkıntı var belli hiç normal değilsin diyor. böyle düşünmek gerçekten anormal mi ? şimdilerde kızların sürekli seks cinsellik düşünmesi, daha ergenlikte seks falan mı yapmaları gerekiyor,  yapmayanlar anormal ucube falan mı oluyor ? son zamanlarda bu konular kafamı karıştırıyor, derslerime günlük işlerime odaklanmak yerine bunların muhasebesini yaparken buluyorum kendimi. insanlardan da kaçmaya çekinme başladım, kendimi onlardan farklı görüyorum, bana başka gözle bakıyorlar gibi düşünüyorum. bu konuları başkası ile konuşamıyorum, ne yapmam lazım sizce ?

Cevaplar ( 8 )

  1. böyle şeyler okuyunca üzülüyorum, kızlar ooo olmuş, gel gör edebiyle yaşayanı taşlıyorlar. sana şunu baştan net olarak söyleyeyim, gayet normal ve temiz birisin. 1 gram bile sorunun yok, asıl ucube olanlar fuhuş sarmalına düşmüş, aklı fikri sekste cinsellikte olan o sapkın kız arkadaşların. cinsel özgürlükmüş kendi bedeni kendi hayatıymış, saçmalıklar, beyinlerini yıkamışlar, fuhuşa edepsizliğe pisliğe çağdaşlık demişler. bunları okuduktan sonra hadi gelde şimdi çocuğunu uzaktaki bir şehire eğitime gödner, ne yaptıkları belli değil. sözüm doğru dürüst olanlara değil, yantalak olup doğru görünüp üstüne marifetmiş gibi bu pisliği başkalarına bulaştırmaya çalışanlara. size ne kız orasını keşfetmiş keşfetmemiş senin derdin mi, onlar gitsinler seks partilerinde kendi şehvetlerini tatmin etsinler, yeni pislikleri bataklıkları keşfetsinler. hayatım sen asla onlara benzemeye çalışma onlardan olma, evet sen farklısın ve temiz kaldıkça her zaman onlardan üstünsün. kendilerini zirvede sanan o salaklarda bataklıkta her geçen zaman battıkça batıyorlar sonunda o pislikte boğulacaklar.

    • tebrikler bu konuda sizi destekliyorum çok doğru söylediniz. her şeyin bir zamanı var, sabırsız davranıp şehvetine yenik düşenlerin burnu her zaman sürtecektir, başlarını kaldırmak nasip olmaz. @merve_esk yanlışlar yaşamış bunu görmüş bu hatalardan dönmüş nice insanlar vardır, diliyorum ki sizinde arkadaşlarınız bunu görür ve pişman olurlar, hayatlarını temiz yaşamaya çalışırlar. siz hiç bir zaman bu tip şeylere özenmeyin. felsefeniz düşünceniz çok doğru, vakti gelince zaten eşinizle mutlu olacaksınız. kendinizi kötü hissetmeyin, dışlanmış olarak görmeyin, onların fazlası olmadığı gibi sizinde bir eksiğiniz yok. bu konuları arkadaşlarınızla konuşmayın, çok da zorlarlarsa boş geliyor bu konular bana heyecan vermiyor deyin susturup geçin. alnınız ak başınız dik olsun, tam tersini düşünün siz özlesiniz, el değmemiş sıfır değerinde, onlar ise yıpratılmış tüketilmiş ikinci el düşük kalite değersiz gibi. rahat olun derslerinize odaklanın hayatı en iyi şekilde değerlendirmeye ve yaşmaya gayret edin. büyük buluşlar yapmış yada insanlığa katkısı olan en zeki insanlara bakın onlar için cinsellik en son plandadır. siz hiç bir pornocunun insanlık için bir şey yaptığını gördünüz mu 🙂

  2. canım kendini kötü hissetmene gerek yok, bu konuda yalnız değilsin, belediyelerin ve bakanlıkların ücretsiz danışabilecğein psikolojik destek alabileceğin uzmanları var, araştır sana uygun olan birine gidebilirsin. arkadaşlarına gelince belki farkında değiller, belki boş boş konuşuyorlar. belkide bunu bilinçli yapıyorlar, çünkü insanlarda kendi düştükleri kuyudan yardım alıp çıkmaya çalışmak yerine etrafındakileride çekip bu kuyuya düşürmeye çalışma gibi bir eğilim var. ben düştüm başkası düşmesin derler ama oda aynı şeyleri yaşasın benimle aynı seviyeye gelsin isterler. sen o kuyunun başındasın onlar ise içinde haliyle onlar senden aşağıda sen yukarıdasın senide aşağı çekmek istiyor olabilirler. buda bir bakış açısı olarak değerlendirilebilir. dediğim gibi lütfen kendini bu konuda yıpratma, relax, istediğin zaman buradan da yazabilirsin. hayatında başarı ve mutluluklar diliyorum.

  3. daha genceciksin, hayatın başında ideallerin hedeflerin peşindesin. şimdi cinsellik tuzağına düşersen hedefin şaşacak kafan karışacak. boşver kim ne diyorsa desin, onlar boş konuşuyorlar, senin gibi idealist olmadıkları için seni kıskanıyor, kafanı karıştırmaya çalışıyorlar. hiç düşünme diğer arkadaşlarında dediği gibi, kimseyi takma, gayet iyi ve başarılsın. kimseden bir eksiğin yok, kendini kötü hissetmen yersiz. asıl kötü hissetmesi gerekenler onlar.

  4. zaten denilecek her şey demişler, bencede kim ne diyor hiç bunları ciddiye alma, boşa kendini strese sokma. düşünüp düşünup psikolojini bozuyor kendini yetersiz hissetmeye eksik ucube görmeye başlıyorsun. psikolojik baskı ve bozulma ortaya çıkıyor. kimsenin bir birine üstünlüğü yok, onlarda sende insansın, onlar hiç bir açıdan önde olmadığı gibi sende geride değilsin. asıl başarı yaptıklarınla insanlara faydalı olabildiklerinle ve başarılı bir evlilik hayatı yürütmenle kanıtlanabilir.

  5. çok takma derim ilgi duymamışsın ama evlenince büyük ihtimal zirvede yaşarsın bunları bence sende şimdi zevk alırsın @merve_ask

  6. bence el ile fazla zorlamadan klitoris uyarması yapabilrisn bunun kötü veya seni zor duruma düşürcek yanı yok internetten bununla iligili detaylı bilgi veren uzmanlar var onlara bakmanı öneririm vucudunu tanımak kötü birşey degil diye düşünüyorm

  7. çok acayip insanlar var, neyi savunup neyin bayraktarlığını yapıyorlar, kendisi kim, kimleri küçük görüyor belli değil, kendilerinin de yaptıklarından haberdar değil. yaşıyor ama ne yaşadığını neden öleceğinin hiç farkında değil. size tavsiye arkadaş kurbanı olmasın, uzak durun böyle kişilerden. ayrıca söyledikleri hiç umurunuzda olmasın hiç duymamış gibi yapın, kendi yaşamınıza bakın.

Bir cevap bırakın