ileri yaşta cinsel isteği arttırmak için ne yapılabilir

Soru

selamlar benim diyeceğim şu ki 57 yaşında bayanım eşimse 54 yaşında. espiritüel manada ben unumu eleyip eleğimi astım diyecekken eşim cinselliğe daha bir fazlaca düşkün olmaya başadı. bende bu kontada eşimini bu isteğine karşılı vermek, kasşılıksız bırakmama istiyorum ancak malum yala nyok cinsel istek bende nerdeyse bitti. tekrar erttırmak için ne yapabilirim. yada bu yaşta böyle birşey mümkün mü

Cevaplar ( 3 )

  1. ne yazık cinsel enerji yaşlandıkça azalır. kısaca libido denen bu ölçü her geçen gün azalma eğilimine girer. ortalama olarak olması beklenen budur. ancak gerekse kişisel farklar gerekse bünyesel değişimler sonucu herkeste bu azalma aynı olmaz. aksine hayatın bir döneminde anlamsız şekilde yükselişlerde yaşayabilir. eğer düşüş varsa yükseltmek için kadınlarda yada erkeklerde kullanılabilecek bazı ilaçlar vardır. sağlık durumuna göre doktor önerisiyle bu tip ürünlerden destek alınabilir. bunun yanında cinsel hayatınızı gözden geçirin. esiklikleri yanlışları gidermeye çalışın, bu süreçte bu durumları eşinizle paylaşın ondan anlayışlı olmasını ve size destek vermesini isteyin.

  2. bu soruyu soralı uzun zaman olmuş. fakat işe yarayan bir ilaç veya tedavi oldu mu acaba? eğer aktifseniz cevaplayabilir misiniz?

  3. seks oyunları ve seks oyuncakları heyecanınızı artırmak için ilk etapta denenebilir.

Bir cevap bırakın