ilaca bağlı olarak zevk alamama sorunu yaşıyorum

Soru

Bu sene basından beri s******a isimli antidepresan kullanıyorum, dozum su an 200 mg. kullananlar yaşayanlar bilir cinsel olarak durma noktasına geliyorsunuz nerdeyse. Erkek arkadaşımla öpüştük haz noktalarıma dokundu, vücudumu elledi ama hiçbir şekilde tahrik olamadım sadece hoşuma gitti.(birliktelik yaşanmadı) ve gün sonu kendimi kötü hissettim sanki yanlış bir şey yapıyormuşum gibi. ilacı söylemek istemiyorum daha yeniyiz napim bilmiyorum ?

Cevaplar ( 6 )

 1. 5

  Antidepresan ilaçların bu tarz etkileri oluyor diye biliyorum. İlacın kullanma kılavuzunda konuyla ilgili bilgi olması lazım veya en doğrusu bu konuyu doktorunuzla konuşmanız olacaktır.

 2. 6

  Malesef yan etkileri var öle doktorunla görüşüp ilacını değiştirmesini isteyebilirsn. Sevgiline söylemekte acele etme

 3. 4

  bir dönem arkadaşım kullandı zombi gibi geziyordu, 200mg sağlam bir doz, ki zaten doktor bu kadar yüksek başladıysa muhtemelen önemli olduğu içindir. kullanım maksadı aşırılıkları azaltmak verilen reaksiyonları tepkileri çok düşük düzeyde olmasını sağlamak. haliyle vücutta uyuşma nörolojik olarak his haz kaybı meydana gelir. bu süreçte sizin buna adapte olmanız beklenir. üstelik bu dönem sevgili aşk meşk oynaşma sürtüşme için hiç uygun değildir. böyle eylemler sorunlarınızı derinleştirebilir, ruhunuzdaki bazı kalıpların değişmesine, bildiğiniz doğruların yıkılmasına, algılarınızın bulanmasına neden olabilir. cinsel eylemler için bireyin fiziksel ve ruhsal sağlığının tam olması gerekir.

 4. 4

  ilaç kullanımı öylesine değil bir sebepten dolayı mecburen kullanılır. bazı sorunlarınız var ki doktor yüksek dozda ilaç yazmış. bu ruh hali ile bilinçsiz cinsel eylemlerden kaçınmak gerekir.

 5. 7

  şu an kendini hislerini düncelerini tepkini algını yeniden dizeyn etme aşamasındasın, düşüncesel olarak yeni keşifler yapacaksın değişimler olacak. sen bu sırada olmadık şeyler yaşamaya çalışırsan doğru algılaman gereken şeyleri yanlış algılayarak gelecekte bu şeylere karşı yanlış bir hisse kapılmış olursun. haz algın karışarak cinsellikten soğuyabilri buna karşı nefret fobi bile oluşturabilirsin. en sevdiğin yemeği yerken bir anda tiksinebir bir daha ömür boyu adını bile dutmak istemeyebilirsin. hassas bir dönem kendini zorlama, hayatı daha yüzeysel yaşa, derin dalış için uygun değilsin.

 6. 3

  200 mg epey bir süre seni bitirir cinsellik konusunda ben de 2 sene kullandım günden 200 – 300 mg kadar dozda çok güzel bir şekilde cinselliğini bitiriyor. ilacı öğle hemende bırakamıyorsuz doz azaltılarak zamanla bırakılıyor ve bu süre zarfında cinsellik yerkerde geziyor bence erkek arkadaşına söyle yoksa sende ki isteksizliği fark eder ve ondan hoşlanmadığın için soğuk olduğunu düşünmeye başlar o zaman başlamadan herşey biter. gerçi şimdi 200mg senin için bazı şeyler bitmiş tir bile 15 günden önce kendini toparlayamaz sın … şimdiden geçmiş olsun rahatsızlığın için …

Bir cevap bırakın