her gün seks yapmak tutkuyu azaltır mı

Soru

dostlar merhaba, size sormak istediğim bir şey var. şimdi ben 2 yıllık evliyim, ilk evlendiğimiz zamanlarda eşimle her gün seks yapıyorduk. sonraları gün atlamaya başladık. bu aralar haftada 2 ye düştü bu oran. acaba baştan fazla yaptığımız için mi isteksizleştik yoksa şimdi eskisi gibi sık yapmadığımız için isteğimiz köreliyor. ben buna mantık erdiremedim, hani kullanmayınca pas tutar diyorlar o mantık mı, yoksa çok fazla yaparsan bıkarsın dedikleri olay mı geçerli ?

Cevaplar ( 5 )

 1. 5

  yok bence sekste çok yaparak daha istekli olunmuyor, tam tersine aşırı yaptıkça soğuma ve cinsellikten uzaklaşma meydana geliyor. çünkü alınan haz ve zevk azalıyor, haliyle insana olarak zevk almadığın bir şeyi mecbur yapmaya çalışması bu konuda iticilik sağlıyor. diyelim ki spor yapıyorsundur, koşuyorsundur ara verirsen evet doğru paslanırsın kondüsyonun düşer, bu sebeple sürekli koşman gerekir. lakin seks için bu geçerli değil sürekli yaparsan bıkarsın. sürekli 3 öğüne aynı yemeği yemeye mecbur kalman gibi düşün bıkarsın tiksinirsin.

 2. 3

  evet azaltır. insan yoksun kaldığı şeye özlem duyar, bir şeyin kıymetini yokluğunu çektikçe anlar.

 3. 4

  aşırı yaparsanız bıkarsınız ve soğursunuz bu kadar net. öyle olurdu demir çalışınca pas tutmazdı falan masal hikaye. cinsellik özlenmesi gereken, sürekli makina gibi düzenli yapılmaması gereken bir eylem. siz her gün, her gün diye bunu düzene mecburiyete bağlarsanız işte şu anki yaşadığınız gibi cinsellik iştahınız körelir. özetle bırktırana kadar yapmaya çalışmayın.

 4. 2

  herşeyin aşırısın zararlı olduğu gibi seksin de aşırısı tutkuyu bitirir, ayrıca sürekli arzulanmaz bir anlamı kalmaz göreve dönüşmeye başlar zamanla, o yüzden haftada iki candır gerisi heyecendır 🙂

 5. 3

  seks her gün yapılacak kadar sıradan bir şey değil gerekli ortam ve duygular hazırlandığı takdirde yapılır bence bi zmaanı ve vakti yoktur

Bir cevap bırakın