hem anal hem vajinal seks yapmak zararlı mı

Soru

dostlar selam. size bir konu hakkında bilgi danışmak istiyorum. eşimle seks yaparken her iki ilişki türünü de kullanıyoruz yani hem anal hem vajinal seks yapıyoruz. bir yerlerde okuduğuma göre bu şekilde seks yapmak zararlıymış. ancak neden zararlı, ne gibi bir zararı olur bilmiyorum. acaba uydurma bir şey mi ? gerçekten bunun zararı var mı ? varsa zararı nedir ve son olarak zararı olmasın diye nasıl yapmak lazım ? yani ikisini ayrı ayrı şekilde farklı ilişkilerde mi yapmalı ? kusura bakmayın çok soru oldu sanırım ama konuyu tam net olarak anlamak, yanlış beliyorsak doğrusun öğrenelim düzletelim istiyorum.

Cevaplar ( 3 )

  1. aslında bunun söylenmesinin sebebi bakteriyel enfeksiyonlara sebep olmamak için. yoksa her ikisini de yapmanız sorun değil. açıklamak gerekirse, anal yaptığınızda anüsten penise bakteriler bulaşır, sonra penisi çıkarıp vajinaya sokarsanız bu bakterileri vajinanın içine hatta rahim kanalına kadar taşımış bulaştırmış olursunuz. genelde vajinal seks ile başlayıp sonra anal ile bitirme vajinaya geri dönmemek en iyisi. yada anal ile başladıysanız hiç vajinale geçmeyin anal ile bitirin. yok geçecğim diyorsanız o halde önce pensi sabunla yıkayın sonra vajinal yapın. zor geliyorsa prezevatif kullanın, analdan çıkarınca prezervatifide çıkarıp atın, sonra yenisini temiz bir tane takın. bu şekilde bakterileri farklı yerlere bulaştırmayın. porno filmlerde yapıyorlar demeyin orada her türlü saçmalık var onları referans almayın.

  2. bu sadece saglikla da alakali değil hocam. tipta bu gayet guzel aciklanmistir ancak buraya makale yazacak degilim. vajinanin ve anusun amaclari vardir. anus cinsel zevk icin tasarlanmis bir yapiya sahip degildir. sadece neden sagliksal yönü konusuluyor anlamiyorum.

Bir cevap bırakın