gerçekten seks bağımlısımıyım ve tedavi görmelimiyim

Soru

Canım çok sıkılınca, yapacak bir şey bulamayınca aklım mastürbasyona gidiyor. Sevgilim var, beraber olduğumuzu hayal ediyorum ve boşalmak istiyorum. En son bu isteğim geleli 1 hafta oldu, arada bir yapıyorum zaten (bazen haftada, bazen 2 haftada bir, bazen ayda 1 defa) ama sevgilim normal bulmuyor bunu. Beni sex bağımlısı olarak görüyor. Ne yapmam lazım? Sizce sorun bende mi?

Cevaplar ( 4 )

 1. 7

  seks bağımlısı olmanız için cinsel duygu ve isteklerinizi bastıramıyor her durumda seksi çağrıştıracak şeylerin olması gerekir

 2. 3

  her cinsel istek durumunda bunu bağımlılık olarak yorumlamamak gerek. bir şekilde mastürbasyona alışınca kişi tekrar tekrar yapmak bu boşalma hazzını tatmak istiyor. bağımlılık şu noktada düşünülebilir, istediğinizde cinselliği erteleyemiyorsanız, sevgilinizle her bir ayaya geldiğinizde kafanız cinselliğe gidiyorsa, sık sık onu cinsellik için davet ediyorsanız, o olmadığında da bir şekilde kendinizi tatmin etmeye çalışıyorsanız bir bağımlılık vaz geçememe durumu düşünülebilir. ancak sizin anlattığınıza göre ben hiç böyele bir durum görmedim, sanki sevgiliniz biraz fazla abartıyor. yine süpheleriniz varsa bir psikoloğa başvurmanız iyi olur.

 3. 6

  kime göre neye göre bağımlı olarak nitelendiriliyor bakmak lazım. ben burada yazdıklarınızdan bir bağımlılık göremedim. sevgiliniz biraz fazla abartıyor gibi geldi. tabi sizin yazdıklarınızda söylemedikleriniz varsa onu bilemem. şuda var nerdeyse günümüzde her genç çiftin klasik yaşantısı bu yani, bence gayet normal.

 4. 6

  merhaba, diğer cevap yazan arkadaşlarla aynı fikirdeyiz. erkek sonuçta yapısı bölye, kadın erkek bir araya geldi mi haliyle cinsellik düşünür. hele ki sevgilisiyse her fırsatta sözü cinselliğe getirmenin yolunu arar. ancak bu durum ne kadar sık gerçekleşiyor ne kadar yoğunlukta bu şekilde değerlendirme yapmak gerek. belki sizin belki de sevgilinizin bu konudaki düşüncesi yanlış olabilir. yine belki sevgilinizde haklı olabilir, daha net olmak için sevgilinizle birlikte psikoloğa başvurabilirsiniz.

Bir cevap bırakın