geçmişte antidepresan kullanımından dolayı şimdi tam olarak sertleşemiyorum

Soru

Selam arkadaşlar 24 yaşındayım. İstanbul’da oturuyorum. 2021 Ocak ayında askere gittim askere gidene kadar sürekli antidepresan yatıştırıcı madde kullanıyordum. Askerliğin 1. haftasında psikoz krizi geçirdim ve 10 gün hastanede psikiyatri servisinde yattım orda devamlı antidepresan verdiler ve iğne yaptılar. Daha sonra doktor 45 gün hava değişimi verdi ve birbirinden farklı antidepresan kullandım hatta bir ilacı günde yarım iç demesine rağmen kafa yapıyor diye 3 günde 20 tane içtim. hava değişimi bitti askere döndüm. doktor antidepresanlara devam et dedi fakat ben doktor kontrolünde olmadan aniden kestim antidepresanları. daha sonra askerliği bitirdim geldim. geldikten sonra fark ettim ki sertleşme sorunları yaşıyorum cinsel istek fazlasıyla var ama sertleşemiyorum. Nisan ayından beri yatıştırıcı veya antidepresan da kullanmadım. geçen doktora gittim hormon testi yaptı normal çıktı ve c….s 5 mg yazdı 3 ay boyunca her gün 1 adet içmemi söyledi İlk 2 gün etkisini göremedim fakat 3. günden sonra adeta eski haline döndü hatta sanki daha iyi oldu gibi. ta ki 1. haftanın sonuna kadar. 1. haftadan sonra vücudumda kasılmalar olmaya başladı inanılmaz kas ağrıları oluşmaya başladı ve ilacı kestim. tekrar doktora gittim ve bana özel bi kart verdi buraya git dedi ama orası da özel şuan çok durumum yok. zaten hali hazırda özelde psikolojik tedavi görüyorum. Ne yapmamı önerirsiniz bu süreçte yardımlarınızı önerilerinize bekliyorum gerçekten bıkmış durumdayım artık. şuan benimle görüşmek isteyen iki kız var ikisi de eski sevgilim ama bahanelerle geçiştiriyorum hep 😀 helpp

Cevaplar ( 2 )

  1. merhaba, bazen farklı madde ilaç kullanımları vücutta uzun süreli sinirsel kontrolün kaybına neden olabiliyor. üstelik bu süreç bazen yıllarca uzayabiliyor. bu tip yetilerin tekrar kazanılması kimi şartlarda sıkça pratik yapılma ile sağlanabiliyor. bir nevi sık sık kendinizi ve vücudunuzu tetikleyerek bu refleksleri zorlayarak aktif hale getirmeniz gerekebiliyor. olumsuz düşünceler bu süreçte negatif yansıma oluşturur. en doğrusu her ne olursa olsun pozitif düşünmek olumlu olmak. bu sayede faydalı kendinize faydalı telkin yapabilirsiniz.

  2. bu tür ürünler kullanmak başa bela. gerçekten bünyeyi batiriyor mahvediyor. bir aile dostumuzun kocası kumarda çok para kaybetmiş, sonra depresyona girdi, haptır yatıştırıcıdır bir sürü şey kullandı şimdilerde arkadaşımın dediğine göre adamda tık yokmuş. adam bitti tükendi diyor, geçmiş olsun umarım bir düzelme olur. erim beyin bu konuda dediği mantıklı gibi. kendinizi aktif tutmaya tetiklemeye çaba gösterin.

Bir cevap bırakın