kariyer evlilik yaş almak ve cinsel arzularla karmaşık denklem

Soru

merhaba, 25 yaşındayım ve beyaz yaka olarak çalışıyorum. kariyerimde daha iyi bir duruma gelmek ve finansal açıdan kendimi geliştirmek istiyorum. ancak bu uzun yıllar alacak gibi ve kendime ne zaman ciddi bir ilişkin olacak diye soruyorum. insan doğal olarak duygusal ve cinsel birliktelik yaşamak istiyor. kendimi bugüne kadar inancım gereği cinsel birliktelikten ve sevgililik gibi durumlardan uzak tuttum. sizce şu aşamada kariyerime mi yoksa bir aile kurmaya mı yönelmeliyim? kariyer derseniz haklısınız, çünkü finansal durum çok önemli ve aile kurmak çok maliyetli bir şey. hem şuanda da kendi aileme maddi destek oluyorum. fakat bu maddi durumdan çıkmak hiç kolay değil ve yaş ilerledikçe “daha kaç yıl bekleyeceğim” diyip kötü yollara düşmekten korkuyorum. o zaman aile kur derseniz, evet daha düşük masraflarla küçük şehirde belki bir hayat kurabilirim fakat burda da bazı sorunlar var. potansiyelimi gerçekleştirememiş olmak beni mutlaka üzecektir. fakat iyi bir eş için bunu da göz ardı etmeye razıyım. diğer sorun şu ki kendi değerlerime göre birini bulmam çok zorlaştı. hem okul hayatımdaki hem de iş hayatımdaki kızlar hep rahat yaşayan insanlardı. kimseyi ayıplamıyorum ve eleştirmiyorum. dört dörtlük bir insan olduğumu da söylemiyorum. tutucu veya geri kafalı değilim, sadece insan ahlakının ve insani değerlerin yanındayım. kendi inanç, değer ve yaşam tarzıma benzer birini istemem ve seçmem en mantıklısı. bu kişilerle tanışmak da gerçekten zor. insan birileriyle tanışmak istediğinde mi bu yola girer yoksa hiç bir şey yapmadan devam ederken mi sevdiği insanla karşılaşır? düşüncelerinizi merak ediyorum ?

Cevaplar ( 3 )

  1. 0

    hayatım yaşın daha genç, boşuna endişe ediyorsun. aslında sorun senin sordukların değil, sorunun kendisi, yani bunları düşünüyor olmandır. kaçırma korkusu son zamanlarda pek çok kişide görülmeye başlandı. hayat bildiği gibi akar ve seni aktığı yöne sürükler öncelikle sen bunu bileceksin, sonra akışa karşı yüzmeye çalışıp kendini yormayacaksın, sadece aklışa uyup boğulmamaya çalışacaksın, enerjini denge kurmak için harca. o mu yoksa bu mu gibi soruları boşver, hepsini bir arada yapcaksın, ne demişler kervan yolda düzülür. ne işinden ödün ver, ne kız arkadaşınla olan hayatından ne de ailenle olan bağından. insan çok fonsiyonlu mükemmel bir makinedir, aynı anda pek çok şeyi yapabilecek beceridedir. kendinden şüphe etme, endişe ettiğin bu düşünceleri kenara bırak. yatırım tavsiyesinde her zaman sepet yap derler, tek tip gitme derler. hayat bir yatırımdır, sende sadece kariyeri değil, sadece evlenmeyi değil ne varsa hepsinden azar azar yatırım yaparak ilerkeyeceksin. doğrusu budur, yanlış olan ise bunları düşünmendir.

  2. 0

    25 yaş bu zamanda evlilik için çok erken bir yaş arkadaşım. 30 yaşına kadar karşındaki insandan beklenti ve isteklerin ister istemez değişecek. tıpkı 20 yaşında istediğin şeylerle 25 yaşına geldiğinde istediğin şeylerin değiştiği gibi. ben 30 yaşındayım 25 yaşında yıkıp yakacagim şeylere şu an sadece gülüp geçerim. o zamandan bu zamana daha da olgunlaştım ve tahammül sınırlarım daha da genişledi. senin şu an tamamen kariyerine odaklanman gerekir. cebinde sağlamin olduğu sürece heryer senin. kadın güven ister güvenli alan ister. bu da genellikle para ile olur. yani maddi açıdan ne kadar güçlü olursan sana hitap edecek kadın havuzu da buna paralel olarak daha da genişleyecek. tercihlerini o havuzdaki kadinlara göre tekrar güncellenecek. eşin, eşinin ailesi sana daha da saygı duyup kızlarının geleceği ile ilgili endişe etmeyecek ve damatları olarak sana saygı duyacaklar. güçlü 30 yaşında bir adam 20 yaşında bir kadınla çok rahat evlenenebilir. eğer potansiyelin üzerine çıkacak durumun varsa evliliği ertelemek yapacağın en mantıklı hareket olacak. bu süre için de hayatına birilerini al ve evleneceğin kadinda neler beklediğini istediğini mutlaka test et. hiçbir birliktelik yaşamadan, tecrübe etmeden, zamanı geldiğinde ne istediğini bilemeyip bu sefer farklı hatalar yapabilirsin. yani bir yandan kariyerin için yatırım yaparken bir yandan kendin için yuva kurabilecek kadinda ne istiyorsun bunları 30 lu yaşlara kadar yaşa ve tecrübe edin.

  3. 0

    bu tip konulara çok takılmayın, illa kendinizi bir şeye odaklamayın. insan bu hayata mücadele etmek için gelir sözünü gençler yanlış anlıyorlar. hayatla savaşıp olağan akışa karşı durmaya çalışıyorlar bu onların gücünü tüketiyor. mücadelenin anlamı @alpha-woman dediği gibi su üzerinde kalmak, boğulmamak için. sonuçta sana kısıtlama yok, kariyer yaparken sevgili bulmazsın, çalışırken evlenemezsin, evlenirken gezemezsin, eğlenirken ağlayamazsın gibi şeyler yok. isteyince her şey yapılabiliyor, bunlar senin seçimlerinle ilgili, başarı istemekle oluyor, irade ile oluyor. kafanı hiç yorma gerisi boş muhabbet.

Bir cevap bırakın