evde geciktirici doğal sprey yapimi nasıl olur

Soru

her seferinde spreye para vermek fazla geliyor, bide eşim 2 aylık hamile olduğu için kimyasal sprey kullanamıyorum. ihtiyacımda oluyor bunun yerine evdeki malzemelerle doğal geciktirici sprey yapamazmıyız. hiç bir bitkisel şey doğal geciktirici olarak kullanılamazmı, mesela satılan spreyler mentol gibi oluyor, mentol alıp fıs fıs şişe içine doldursak işe yaramazmı. kusura bakmayın bu konularda çok bilgim yok cevap verebilirseniz memnun olurum.

Cevaplar ( 3 )

  1. 3

    evde sprey yapılmaz, bu tip ürünler laboratuvar ortamında test edilip geliştiriliyor, testleri yapılıyor, cilde zararlımı faydalımı, erken madde oranları ne kadar ince ince hesaplanıp sonrasında üretiliyor. etken maddelerin hiç birini bitkilerden yiyeceklerden elde edemez, çıkarmaz, ayrıştıramaz sentezleyemez, yada hazır alıp karıştıramazsın yok çünkü yani. gebelikte bildiğim kadarı ile sprey kullanmakta çok sağlıklı değil. bebeğe zararlı olabileceği söyleniyor. yapacağın en iyi en mantıklı şey kendini biraz tutmak dayanmak bu şekilde de olsa idare etmek. zaten gebeliğin bir döneminden sonra ilişki tamamen tehlikeli hal alıyor. şimdiden tahammül etmeye alışmanız iyi olur bence.

  2. 2

    gerçekten olmuyor ben daha once farklı şeyler denedim hiç biri fayda etmedi. spreylerin içinde lidocaineHCL diye birşey var o olmadan sprey olmaz hiç boşuna uğraşmayın

  3. 7

    merhaba, çok uzatmadan sözün özü gebelik ve emzirme dönemlerinde sprey gibi ürünler asla kullanılmamalı. bunun yerine biraz sabırlı ve anlayışlı olmak daha faydalı olacaktır. birde evde sprey yapamazsınız, fırından aldığınız ekmek değil bu, un alayım tuz alayım yapayım diyesiniz. spreyler içindeki maddeler evde üretilip formüle edilemez.

Bir cevap bırakın