erken boşalma sorununu çözmeden evlenmelimiyiz

Soru

Merhabalar öncelikle 23 yaşındayım daha önce hiç biriyle birlikteliğim olmadı hayatımda hiç cinsellik düşünmeyen biriydim fakat evlilik yaşım geliyor ama benim erken boşalma sorunum var evlenince tatmin edemezsem diye korkuyorum acaba hiç seks yapmadığım için mi oluyor sürekli spor yapan biriyim hatta fitness yarışmalarına hazırlanıyorum her hangi bir sağlık sorunum yok bide sarışın ve beyaz tenliyim vücudumda hiç kıl vs bişey yok çok parlak sizce bu durumdan rahatsız olurlar mı simdiden teşekkürler

Cevaplar ( 8 )

 1. 3

  aynı şekilde bende sporcuyum buna rağmen hem erken boşalma hem sertleşme zorluğu var. testesteron da kullanıyorum yinede aynı sorular devam ediyor. yokmu bilgisi olan cevap verebilecek ??

  • 4

   Hadi ya bende kullanacaktım testesteron o çare olur diye tahmin ediyordum ama maalesef oda olmuyormuş eskiden böyle bı sorunum yoktu 3 senedir böyle sonradan oldu sprey hap vs hiç bişey demedim ama bu sorunlar geçmeden evlenmek de saçma ne yapsam karar veremedim

  • 7

   gece boşalması yoktu testesteron kullanmaya başlayınca bu sefer bazı geceler kendi kendime uyurken boşalmalar olmaya başladı, herkeste değil ama bazı kişilerde oluyormuş galiba. bir ara moralim çok bozuluyordu kafayı bozmuştum artık saldım takmıyorum. yalnız denemek istediğim bir şey var bu sitede okudum özel vajina ile alıştırma yapmak, boşalmayı kontrol etmeyi öğrenmek falan adım adım onu deniycem. okuduklarm mantıklı geldi işe yarayacağını düşünüyorum bakalım ne olacak.

 2. 3

  kızlar ne düşünüyor bilmiyorum ama beyaz tenli spor yapan parlak kılsız erkekler çok hoşuma gidiyor.

 3. 1

  merhaba, kimi erkekler sağlık sorunları sebebi ile erken boşlama yaşasalar da çoğunluk deneyimsizlik ve yanlış alışılmış cinsellik sebebinden kaynaklanır. bu durum uzun süredir aç bir insanın adaba hiç dikkat etmeden hapır hupur çok kısa sürede yemek yemesine bitirmesine benzer. eğer ağır ağır edepli kontrollü şekilde yese bu yemeği bitirme süresi çok daha uzun sürecekti. işte sizde yavaş yavaş yemeyi öğrenmelisiniz, sadece siz değil kendi vücudunuza da bunu öğretmeli bu yönde vücudunuzu alıştırmalısınız. tek çözümde bu durumda bolca ilişki yaşama pratiği yapmaktır. bazıları için evlendiklerinde eşi ile yaşayacakları ilişkiler deneyim kazanmasına pratik yaparak bu kontrol seviyesini biraz daha üst seviyeye taşımalarına yardımcı olabilir. ancak bazıları için ise ilişki sok-çıkar eyleminden ibarettir hiç bir deneyim kazanmaz hiç kendini geliştirmezler. evlendiklerinde ilk gün neyse 10 yıl sonrada aynıdırlar. bu noktada evlenmek erken boşalma yaşayanlar için bir sorun değil kendilerini geliştirmek için fırsat olabilir. lakin kendini geliştirmek istiyor çaba gösteriyorlarsa. yoksa boş ilişki yaşayıp rahatlamak bir çözüm sağlamaz. bazı kişilerde sizin gibi düşünüp evlilik öncesinde daha başarılı bir erkek olmak için bu çalışmayı seks simülasyonu sağlayabilecekleri realisttik yapay vajina gibi ürünlerle yaparak öncesinde kendilerini hazırlarlar. bu noktada sizin düşünceleriniz isteğiniz ve iradeniz önemlidir.

 4. 2

  erken boşalmanın evlenme ile ilgili bir bağı yok ama şöyle düşünülebilir, erken boşalıp kadını mutlu edemeyecek başarısız erkek, kadını mutlu edemediği için onu hak etmemiştir gibi yorumlanabilir. erim beyin dediği gibi eğer kendinizi geliştiriyorsanız kadını mutlu etmek için çaba gösteriyorsanız ilerlemede varsa bu süreç kabul edilebilir. tam tersi yok yılardır aynı iseniz karınız mutlu bir gece geçiremediyse yazık bu kadına, o zaman hiç evlemeyin daha iyi yada kendinize göre cinselliğe hiç önem vermeyen bir kadın bulun.

  • 3

   Sonradan olan bişey eskiden böyle bir sorunum yoktu acaba piskolojik mi diye düşünmeye başladım çünkü eskiden hiç bir sorunum yoktu evlenmeyi düşündüğümden beri de aklıma takılıyor cinselliğe önem vermedigimden değil böyle şeyleri evlenmeden yapma taraftarı değilim o yuzden öyle yazdım

 5. 3

  Merhaba. Soruyu 5 ay önce sormuşsunuz. Umarım erken boşalma sorununu çözmüşsünüzdür. Bu süreçte neler yaptınız sorunu çözebildiniz mi? Eğer çözebildiyseniz bunu hangi yöntemlerle başardığınız konusunda bilgi verirseniz çok memnum olurum.

Bir cevap bırakın