Erkeklerde aşırı cinsel istek olması kel olmasına sebeb olur mu

Soru

Merhaba ilk cinsel deneyimimi 19 yaşında yaşadım ve 19 yaşından beridir evliyim eşimle haftanın 6 günü seks yapıyoruz. Karım adetli olduğunda bu süre benim açımdan inalmaz zor geciyor ergenlikte ise hergun mastürbasyon yaparak rahatlıyorum şuan 25 yaşındayım ve saçlarımın yarısından çoğu döküldü geçenlerde internette okudum aşırı cinsel isteği olan erkeklerde testesteron fazla salgilandigindan dolayi saç dökülmesi yani kellik oluyormus saç ektirmeyi düşünüyorum fakat yeniden saçlarım dökülür endişesi taşıyorum. Ne yapmaliyim. Cinselliği azaltıcı hap var mi

Cevaplar ( 3 )

  1. 5

    merhaba, evet dediğiniz gibi testestronun fazla olmasının ve bu hormonun fazlaca salgılanmasının bazı yan etkileri var. en azından saçlara etkisinin olduğu düşünülüyor. gerçi her azgın erkek saçları dökülüp kel kalsa toplumda fazlaca kel olurdu. lakin bu kadar düz mantık düşündüğümüz gibi değil. testestronun kellik ve saç dökülmesi üzerinde etkisi olsa da bu durum birazda genetik faktörler ve vücut tipinden etkileniyor. eğer böyle bir dökülme varsa fazlaca sadece testestrondan değildir. farklı görmediğiniz durumlarda bunu tetikliyor olabilir. lakin bu dökülmeyi çokta dert etmeyin eğer dediğiniz gibi mesele yüksek testestron ise bu cinsel gücünüzün herkesten fazla olduğunu gösterir. bir noktadan bakınca bu bir ayrıcalık gibidir. sizi sevecek olan zaten saçınıza takılmayacaktır. saça takılanları da hiç dert etmeyin belki onların kafasındaki saç kadar akılları olmayabilir. espri bir yana cinsel gücünüzle gurur duyun, birçok erkeğin arayıp bulamadığı şey. bunun için ne haplar ne ilaçlar ne paralar ne tedavi ve ameliyatlar yaptırıyorlar. bunun için saçını değil birkaç parmağını bile feda edebilirler. olumsuz düşüncelere girip cinsel istek azaltıcı hap filan diye saçma ürünler kullanmayın, kendinizi heba etmeyin.

  2. 4

    saç ektirince tutma garantili yapıyor bir çoğu. bence bunları kafaya takmamayı becerebilirseniz daha iyi olur.

  3. 2

    evet fazla testesteron kel yapar ama mesela anne tarafında kel varsa ondan da kel olabilirsiniz. öbür taraftan fazla cinsel ilişki insan bedenini her açıdan yorar. o yüzden de yeni evlendikten sonra kademeli olarak cinsel ilişkiyi azaltmalısınız. daha yaşınız genç. ileride çok zamanınız olacak.

Bir cevap bırakın