ayrılığı kabullenemiyorum onu nasıl tekrar nasıl kazanırım

Soru

merhaba, sevgilimden ayrılalı 2 ay oldu, unutamıyorum. tam unuttum derken, durduk yere aklıma geliyor. sevdiğim insan benden nefret etse de bağlandım mı kopamıyorum böyle bir sorunum var, hâla kabullenemedim. sadece onu görmem bile rahatlatıyor beni, arada bir yaz bana dedim sadece yaz arkadaş kalalım. korkutuyorsun beni, güvenimi kaybettin diyor. bu kadınlardaki güven takıntısı nedir? tekrar güvenini kazanabilir miyim? yada nasıl unutucam?

Cevaplar ( 6 )

  1. bazı şeyler eskisi gibi olmuyor bir kere kaybettin mi geri gelmiyor. sadece erkekler açısından değil kadınlar açısından da ayrı. ayrılan bir çok çiftin arasına soğukluk giriyor ne kadar çabalasan da eskisi gibi olmuyor. kazanmak 10 yıl ama kaybetmek 10 dk sürmüyor. iki taraftan biri için bir şeyler bittiyse çaresiz artık bunu kabullenmek lazım. bazen görüyorum çiftler bir birine gurur yapıyor seviyor ama gurur uğruna barışmak için adım atmıyorlar. böyle bir durumda bir şekilde geri kazanabilirsiniz çünkü sizin ona olan duygularınızda bir karşılığı var. diğer türlü o vazgeçtiyse size karşı bir şey kalmadıysa hiç zormalayın, kabullenin hayatın akışına bırakın, kısmetinizi başka yerde arayın. yoksa takıntı olmak kötü sonuçlar ortaya çıkartır.

  2. bence gerçekçi olan, tek başınıza kendi kafanızdan hayali şeyler kurup değerlendirmeyi buna göre yapmayın. bu durumda yanılır ve hayal kırıklığına uğrarsınız. sevgilinizle birlikte karar vermeye çalışın. onun düşünceleri olumsuz ise, sizinle bu yolda yürümek istemiyor ise o zaman sizde bunu kabullenme yolunu seçin. ısrarcı olmayın, @civciv dediği gibi kısmetinizi başka kişilerde arayın. bazen b ir kapı kapanır bir başkası açılır. vardır bir hayır dediğimiz olaylar için ben hiç hayır görmedim diyebilirsiniz, lakin belki bu hayır sizin için değil karşınızdaki içindir. olmuyorsa kendinizi üzmeyin.

  3. neyini kabullenemiyon, olay çoktna olmuş bitmiş, karı basmış tekmeyi topu auta atmış. hala ofsaytı kornerdi diye zorlamanın anlamı yok. maç bitmiş. yoluna önündeki maçlara bak.

  4. ahh ahhh okadar toy şeyler söylemişsin ki okurken sinir krizi geçirdim, bir kere kıza gidip arada bir yaz bana arkadaş kalalım demek nedir göt yalamaya ne gerek var, kadınların yüzde 90’nı narsizm krizi geçiriyor zaten sen gidip ne diye tekrar ona bu fırsatı veriyorsun ? hatun güveni kaybettim falan ayağına seni terk etmiş ne güveni ne kaybetmesi ? ınstagram hesabında kaç tane dm var cevapladığı, kaç tane yeni tanıştığı eleman var haberin varmı? hiç düşündün mü bunu ? bak dostum bir ilişki de bitti lafı geçtikten sonra olay biter anladın mı çöp tenekesini karıştırıp kirlilerle temizleri ayıklamaya uğraşacağına gidip yeni bir kan yeni bir enerji yeni bir sevgili bul. ben unutamıyorum onu falan filan bunları geç kim ki lan o unutamıyorsun sen onu ? etrafına bir bak kardeşim ortalık kadın kaynıyor. milyarlarca insan var neyin tribindesin. git yeni bir sevgili yap iki günde adını bile hatırlamassın, ve bir daha da asla iletişime geçme, no contact. ilk başta yapman gereken şey no contact’tı ama sen gidip yalamışsın resmen ezik bir izlenim bırakmışsın. bu saatten sonra full no contact eğer dönerse de vur geç bir daha sakın duygusal bir şey yaşama bununla. gözünü aç ve etrafına bak ve bir daha hiç bir kadına böyle ezik şeyler söyleme, böyle durumlarda güzel bir laf söyle topu oraya gönder ve no contact yap asla top sende kalmasın ve hatuna da kırıcı bir şey söyleme asla, tek yapacağın şey saygılı bir şekilde güzel bir laf oturtturup sonra da çekilip no contact ‘ta geçeceksin ve yeni bir sevgili yapacaksın. böyle yaparsan kendiliğinden döner zaten eğer maskulen bir adamsan.

  5. ayrılığı kabul etmemek vakit kaybı demek bence. yeni şanslarına fırsat vermelisin diye düşünüyorum. sonuçta seni istemeyene takılıp kalmamak gerek

Bir cevap bırakın