ayrılığı kabullenemiyorum onu nasıl tekrar nasıl kazanırım

Soru

merhaba, sevgilimden ayrılalı 2 ay oldu, unutamıyorum. tam unuttum derken, durduk yere aklıma geliyor. sevdiğim insan benden nefret etse de bağlandım mı kopamıyorum böyle bir sorunum var, hâla kabullenemedim. sadece onu görmem bile rahatlatıyor beni, arada bir yaz bana dedim sadece yaz arkadaş kalalım. korkutuyorsun beni, güvenimi kaybettin diyor. bu kadınlardaki güven takıntısı nedir? tekrar güvenini kazanabilir miyim? yada nasıl unutucam?

Cevaplar ( 4 )

  1. bazı şeyler eskisi gibi olmuyor bir kere kaybettin mi geri gelmiyor. sadece erkekler açısından değil kadınlar açısından da ayrı. ayrılan bir çok çiftin arasına soğukluk giriyor ne kadar çabalasan da eskisi gibi olmuyor. kazanmak 10 yıl ama kaybetmek 10 dk sürmüyor. iki taraftan biri için bir şeyler bittiyse çaresiz artık bunu kabullenmek lazım. bazen görüyorum çiftler bir birine gurur yapıyor seviyor ama gurur uğruna barışmak için adım atmıyorlar. böyle bir durumda bir şekilde geri kazanabilirsiniz çünkü sizin ona olan duygularınızda bir karşılığı var. diğer türlü o vazgeçtiyse size karşı bir şey kalmadıysa hiç zormalayın, kabullenin hayatın akışına bırakın, kısmetinizi başka yerde arayın. yoksa takıntı olmak kötü sonuçlar ortaya çıkartır.

  2. bence gerçekçi olan, tek başınıza kendi kafanızdan hayali şeyler kurup değerlendirmeyi buna göre yapmayın. bu durumda yanılır ve hayal kırıklığına uğrarsınız. sevgilinizle birlikte karar vermeye çalışın. onun düşünceleri olumsuz ise, sizinle bu yolda yürümek istemiyor ise o zaman sizde bunu kabullenme yolunu seçin. ısrarcı olmayın, @civciv dediği gibi kısmetinizi başka kişilerde arayın. bazen b ir kapı kapanır bir başkası açılır. vardır bir hayır dediğimiz olaylar için ben hiç hayır görmedim diyebilirsiniz, lakin belki bu hayır sizin için değil karşınızdaki içindir. olmuyorsa kendinizi üzmeyin.

  3. neyini kabullenemiyon, olay çoktna olmuş bitmiş, karı basmış tekmeyi topu auta atmış. hala ofsaytı kornerdi diye zorlamanın anlamı yok. maç bitmiş. yoluna önündeki maçlara bak.

Bir cevap bırakın