cinsel ilişki ve duygusal bağ kurmak

Soru

cinsel ilişkiye girmek bence insanın gönül bağını aralarındaki o bağı kuvvetlendiriyor karşısındaki insana bakış açın değişiyor. bence böyle sizce cinsel ilişkiye girmek bağları kuvvetlendirir mi siz ne düşünüyorsunuz ?

Cevaplar ( 6 )

  1. aşk ve cinsellik neredeyse aynı platformda birlikte yer alıyorlar. ikisinden birisi olmadığı durumlarda kalıcı olamıyorlar. ikisinin birleşimi devamlılığı ve tutkulu olmayı sağlıyor. yoksa bir süre sonra sıkılıyorsun, herşey sıradan geliyor, yapmak yaşamak istemiyorsun soğuyorsun. eğer araya mesafa girerse tensel yakınlık olmazsa yine bu ilişkiler bozulmaya, bağlar eskimeye yıpranıp kopmaya başlıyor.

  2. seks cinsellik herşeydir denilebilir ama yerine göre farklı konularla da bağlantılıdır. birisine çok aşık olabilirsin, evlenip cinsellik yaşamaya başlayınca bu bağı bir adım ileriye taşırsın ve güçlendirirsin. eğer evlenmeden birliktelik yaşıyorsan bir birinize bir sözünüz olmadığı için bu fuhuştan başak birşey değildir ve geçici olduğu için cinsel tatmin sonrası birbirinizden soğuma olur. aşk evlilik ve cinsellik üçlemesi daha doğru bir yaklaşım olacaktır.

  3. bazı kadınlar seks için gerekli olan şeyin duygusal bağ olduğunu düşünüyorlar yumuşak dokunuşlar, güzel sözler gibi

  4. ya hayatım cinsellik sadece sok çıkardan ibaret olmamalı kadın ve erkek için biraz duygusallık biraz da aşka olması gerek

  5. Kiminle cinsellik yaşadığına göre değişir. Hödükler sadece erkekler içinden çıkmıyor nihayetinde..

  6. tavuk yumurta hikayesi gibi. birliktelikten aşk, aştan birliktelik doğar. bunun dışındaki durumlar biraz sorun oluşturabilir.

Bir cevap bırakın