cinsel hayatımız ne zaman eskiye döner ?

Soru

merhaba yaklaşık 7 ay önce baba oldum. ancak aylar geçmesine rağmen doğumdan sonra eşimle cinsel hayatımız eskisi gibi bir türlü olmadı. eşim ne zaman kendini tam olarak hazır hisseder hep isteksiz, çekingen ve hassas davranıyor.

Cevaplar ( 3 )

  1. 6

    Genellikle kadınların büyük bir çoğunluğu doğum sonrası libido düşüşü ve buna bağlı olarak cinsel istek azalması yaşayabilirler. bu tip durumlarda düzelme süresi 1 ile 4 ay kadar kimi bayanda daha uzun 12 ila 18 ay kadar sürebilmektedir. Bu durumda olan kadınlar eşleri ile bu konuda paylaşım yapmamakta bunu bir eksiklikmiş gibi düşünmekte ve bu durumda olmaktan utanmaktadırlar. bu noktada çiftler bu durumu aralarında konuşmalı bir birini anlayarak gerekirse süre tanımalı, gerçekten sorun varsa bir uzmana başvurmaktan çekinmemelidirler. Sabırlı olmak ve diyalog kurmak çözüme ulaşmayı kolaylaştırır.

  2. 3

    hemen olmaz kadınız zorlamamak lazım. bu dönemde kadınlarda hormonel değişim birde his olarak iç dünyasında da değişim oluyor. seksapel kadın rolünden daha çok anaç çocukları için yaşayan bir birey gibi davranmaya başlayabiliyor. karmaşık bir geçiş süreci sabırlı davranın.

  3. 1

    çok uzun sürmüş gibi geldi bana. normalde 2-3 ay sonra normale dönmüş olmanız lazımdı. bence eşiniz biraz çekingen. yoksa sağlık yönünden bir sıkıntı olacağını sanmıyorum.

Bir cevap bırakın