ayak fetişizmi homoseksüelliğe neden olabilir mi

Soru

merhaba, bir konuda sormak istediğim var. internette okuduğum bir yazıda ayak fetişizminin homoseksüelliğe neden olabileceği yazıyordu kişilik olarak da hassas kırılgan biriyim oldukça endişeliyim bu bilgi doğru mu acaba aydınlatırsanız memnun olurum saygılarımla.

Cevaplar ( 8 )

 1. 2

  zaten bilmeniz gereken ilk nokta fetişizmin olması gerekenin dışında farklı bir bicimde haz arayışı olduğudur. temel cinsellikte kişiye fiziksel haz veren şeyler cinselliğin temelini belirler, bunun dışındaki şeyler ise fetişizme dahil olmaya başlar. bu olgunun özünde psikolojik tatmin yatıyor ve birey fiziksel haz noktalarını bırakıp değişil şekilde tatmin olmaya çalışıyor. kapsamı epey geniş aklınıza gelebilecek her türlü şey fetişizme dahil olabilir, sizin dediğiniz ayak gibi uzuvlar olabilir, mesela saç tokası gibi pek çok cansız nesnede olabilir. üstelik ortada bir nesne bir şey olmasına bile gerek yok, duygusal fetişizm bile vardır. örnek vermek gerekirse kendisi bir şey yapmıyor ancak yapan başka insanları seyredip onların nasıl zevk aldığını anlamaya çalışıp bundan haz alanlar bile vardır. genellikle farkında olunmayan ruhsal, psikolojik yada bilinç altındaki sorunlar bireylerde farklı arayışların tetiklenmesine neden olabilir. yani bir bakıma bir şeyin fetişizmi olan kişide mutlaka önemli yada önemsiz ama bir sorun vardır diyebiliriz. kötü yanı bunlar psikolojiye dayalı olduğu için fetişizm etkisi de bireydeki haz eşiğinin ve beklentisinin değişmesine neden olur. açıklamak gerekirse bu gün ayak fetişti olan, yarın ayakkabı fetişti, kıyafet fetişti olabilir, bu şekilde çok farklı yönlere evirilerek farklı yönlere kayması söz konusudur. cinsel eğilimin değişmesi, falan derken her hangi bir sınırı yoktur. karakteri güçlü olmayan bireyler bu aşamada rüzgarda savrulan yaprak gibi her yöne gidebilirler.

 2. 2

  böyle şeyler sizi yanlış yere doğru yönlendiriyorsa, kimliğinizi kaybetmenize sebep olabilecekse o zaman bundan uzak durmanız en iyisi. aksi takdirde gelecekte hiç beklmediğiniz, hatta kendinizin bile mantıklı düşnünce hiç tasvip etmediğiniz şeyler yapmanız söz konusu olabilir. bağımlılık gibi buna tutulup kendinizi benliğinizi kaybedebilirsiniz. bu sitede pek çok itiraf okudum, ne olacak deyip basit bir eylemle başlayıp daha sonra kendini frenleyemeyen sapkınlık boyutunda şeyler yapanlardan. korkuyorsanız, kendinizden emin değilseniz, bu düşüncelerden uzaklaşın.

 3. 3

  ben de ayak fethişiyim, hem de öyle böyle değil. nasıl bir kadının, boydan boya uzanan köprücük kemiği, ince bel, hareketli kalçalar, çekici baldir gibi uzvulardan etki alabiliyorsak ayaktan da bu etkiyi alabilmek normaldir. yalnız öyle köle möle tarzında etkilerden bahsetmiyorum. mesela cinsellik sonrasi, masum seks oyunları gibi durumlardan bahsediyorum. bunu fıtratınız gereği narin, nahif, kırılgan gibi durumlara bağlamak bana göre yersizdir.

 4. 1

  ilk defa böyle bir yargıda bulunulduğunu gördüm. eğer karşı cinsten hoşlanıyorsanız ve fetişizmlerinizi bir karşı cinste arıyorsanız emin olun ki heteroseksüellik dışında yöneliminiz olamaz, olmayacak. söylediğiniz gibi kırılgan birisiniz ve eşcinsellik konusunda da kaygılarınız varsa karşınıza çıkan o yazıya “algıda seçicilik” demek pek de yanlış olmaz. zaten homoseksüelliğe bir eğiliminiz olsaydı bundan bir endişe ya da kaygı duymazdınız. dolayısıyla rahat olun heteroseksüel bir bireysiniz ve fetişleriniz sizin yöneliminizi değiştiremez. ayrıca ayak fetişizmi çok hassas bir konudur. bu konuyla ilgili başka bir cevabım var o yanıtımı da okumanızı tavsiye ederim. bahsettiğim yanıtta ayak fetişinin nasıl, kimle ve ne şekilde gerçekleştireceğinizi anlatıyorum. sağlıkla kalın

 5. 2

  karşıma çok fazla erkek çıkıyor ayak fetişi olan, ayakların nasıl güzelmi diye soruyorlar gösterince deli oluyorlar, birisiyle sohbet etmiştim. normalde kadınlardan hoşlandığını ayak fetişi olduğunu, epey çok kadınla değişik şeyler yaşadığını anlattı. sonrasında artık tahrik olmadığını porno filmlerde translar cd femboy gibi bireylere ilgi duymaya başladığını bu durumun onu daha çok heyecanlandırdığını söyledi. tabi bununla kalmadığını tanıştığı genç bir femboy ile birlikte olduğunu, önce oral yaptığını daha sonra çok merak ettiği için bu kişiye pasif olduğunu aktardı. galiba tüm bu fetiş duygular depreşiyor, zamanla yeni heyecan arayışı ortaya çıkıyor. yani sizdede böyle bir durum yaşanabilir, korkuyorsanız en iyisi uzak durmanız. yardımı olur belki diye paylaşmak istedim.

 6. 2

  merhaba insanların bir çok değişik fantezi dünyası olabilir, önemli olan hangi cinse karşı ayak hissiyatın fazla, internette her okuduğuna inanma çünkü her insanın dünyası farklıdır, herkesten aynı yatkınlığın oluşmasını beklemek bu fikri kendinie idrak ettirmeye çalışmak seni istemediğin bir duruma sokabilir, çok fazla düşünme bu hissiyat senin karşındaki kişiye bakışın ve kendi keyif alma tutkuna göre şekillenmektedir.

 7. 1

  benzer şeylerde cinsel eylemlerin beklentilerin yada arzuların bireyin cinsel eğiliminde değişmelere sebep olduğu sıkça konuşuldu. zaetn bir işle uğraşıyorsan o işten üzerine bir şeyler bulaşacağını unutmamalısın. korkuyorsan endişen varsa, homo olmak istemiyorsan o zaman bu işlerden uzak durmalısın, yoksa adım adım zamanla o korktuğun şeyleri yaşmaya başlarsın.

 8. 0

  hiç sanmıyorum. ilk defa burada duydum. o kişinin içinde varsa o yüzden eşcinsel olur.

Bir cevap bırakın