aktif olmaktan pasiflige doğru eğilim değişikliği

Soru

Selamlar yaşım 35 nerdeyse 15 yıldır turizm işi ile uğraşıyorum. Gençlikte cinsel olarak çok aktifyim bu surede kimi sevgili kimi gecelik kimi bar tuvaletinde kimi çalıların arkasında kimi arabada kimi otelde derken 60 tan fazla kızla seks yaptım. Bazen tek değil 3 kızla aynı anda birlikte olduğum zamanlarda oldu. Hala cinsel kuvvetim yerinde sorunum yok ama nedense kızlarla birliktelik yaşama isteğim yok. 7 aydır bir trans birey ile birlikte yaşıyorum arada sırada aktif olsamda cogunlukla ona pasif olmayı arziliyorum.sanki kendimi aktif olmaktan sıkılmış bıkmış hissediyorum. 10 yıl önce bunları deseniz pasif olacaksın diye hadi oradan kafamı kessinler popoma elletmem derdim. Neden böyle bir degisiklik yaşıyorum anlam veremiyorum kendimi sorgulasam da en sonunda aman boşver neyse ne deyip geçiştirmeye tercih ediyorum. Anlamadığım bu süreçte ne oldu hiç pasif yönüm düşüncem bile yoktu ?

Cevaplar ( 7 )

 1. 1

  benzetme yaparak anlatamya çalışayım daha önce hayatında hiç kebap yememiş biri olsan ilk defa yesen muhteşem lezzet olamaz böyle birşey ben bunu günde üç öğün kahvaltıya öğleye akşama yerim bıkmam dersin. bir süre yer sonra tıkanmaya zorlanmaya başlarsın sıkmaya baymaya başlar zorlarsan tiksinmeye için almamaya başlar kebap ismini bile duymak istemeyecek raddeye gelirsin. cinsellikte aynı aşırı gidersen hiç bıkmayacağını sandığın cinsellikten bile bıkarsın. haliyle sizde de aynısı olmuş bılmışsınız artık başak tatminlere yalken açmışsınız. sitede çok azgınım, grup istiyorum, 3-5 kadınla birlikte oluyorum, aynı kadından sıkılıyorum, doyumsuzum zinsel enerjin hiç bitmiyor diye atıp tutanların işte gelecekleri sonucun örneği niteliğindesiniz. umuyorum ki bari onlar bunu okur geleceklerini böyle olacaklarını anlar bundan ders alır seçtikleri yanlıştan dönerler. yoksa sizin gibi buı noktadan sonra dönüş pek imkansız. biz söyleyince inanmıyor ciddiye almıyorlar işte görsünler sonuç ne oluyor…

 2. 3

  Çünkü pasif olarak domine edildiğinde bütün problemlerini, sorumluluklarını ve hayatın yükünü bu süre içerisinde bırakmış oluyorsun. Ait olma hissinin verdiği yanılmadır. Erkek olarak sahip olma ve yönetme hissini geri kazanman gerek.

 3. 2

  cinselliğin sınır olduğunu düşünnelerin yanılması sonucu ortaya çıkan durum. dünyadaki tüm kızlar gelse bitmez hepsini ezerim, düz geçerim diye fazla ego yapan ama uygulamaya gelince pasif olan çok erkek var. bir arabanın motorunun bile çalışacağı ömür bellidir, götürür tamir ettirir bir süre daha yeniden kullanırsın. lakin her gün sürekli yaşlanan bir beden nereye kadar hizmet edebilir ki ? hizmet süresi bitince haliyle artık pasif ilişkiler cazip gelier. düzelir geçer toparlarsın eskisi gibi olurusun tamamen yalan, psikolojik olarak kişi kendini iyi hissetsin diye verilen gazdan ibarettir. kimse benjamin botom değil hayatı gençleşerek ilerlemiyor. motoru yakan erkeklerin, erkekliği hurdaya bırkamaktan başka çareleri kalmıyor ne yazık.

 4. 3

  erkeklerin zaten çoğunun belirli zamanlar içnide gizli pasif deneyim yaşama isteği olabiliyor. bu durum daha çok cinsel performans yetersizliği ortaya çıkınca belli oluyor. çünkü pasif olmak için birşey yapmak gerekmiyor. kolay yolu seçerek prostat yolu ile tatmin olmak istiyorlar. ki zaen sizinde bir trans ile birlikte yaşamanız sonucu böyle eğilimlerin zirve yapması normal gibi. nerdeyse erkekelrin çoğu hoş bir transa pasif olmayı isteyebiliyorlar.

  • 3

   erkeklerin çoğunun böyle bir düşüncede olduğu doğru değil, belli bir azınlık böyle düşünüyor sadece.

 5. 4

  travesti ile fantazi yaşama eğiliminde olan pek çok erkek var. bu onlara çok fantastik geliyor. birincisi aktif olmanın hazzı farklılık sayesinde onları cezbediyor, diğer konu ise empati yaparak aynı tatmin zevkini kendileri pasif olduklarında da yaşayacaklarını düşünmeleri oluyor. buda travestiye pasif olma eğilimini arttırıyor. sizde de bu durum biraz var, ek olarak yıllarca sürekli aktif kalmanın verdiği yorgunluk ve aynı hazdan artık sıkılmış olmanız farklı arayışa yönelmenizde etkili oluyor. bir nevi yapa yapa bıkıyorsunuz, artık heyecan vermez oluyor.

 6. 2

  Şahsen arkadan birşey girmesi bana farklı haz veriyor. Bana göre sadece zevk meselesi.

Bir cevap bırakın