sevgiliniz yada eşiniz eşcinsel olduğu söylese tepkiniz ne olur

Soru

bayan arkadaşımın kocası, kadınlardan zevk almadığını aslında erkeklerden hoşlandığını söylemiş. kadın şokta haftalardır ruh hali hiç iyi değil, onun bu durumundan sonra acaba benim başıma gelse ben ne hale düşerdim diye düşünüyordum. böyle bir soru kafama takıldı. sorum hem bayanlara hem de erkeklere. Eşiniz yada sevgiliniz eşcinsel olduğunu söylese tepkiniz ne olurdur ? Kabul eder miydiniz yoksa ben bunu nasıl fark etmedim gibi bir tepkiniz mi olurdu. O an ki duygularınız ne olurdu ?

Cevaplar ( 8 )

 1. 4

  çok üzücü yaa, madem eşcinselsin neden bir kadınla evleniyorsun, o kadın cinsel ihtiyaçlarını nasıl karşılayacak şimdi. anlaşsınlar bence kadın adamın erkeklerle yatmasına izin versin, adamda kadının başkasıyla görüşmesine izin versin. veya boşansınlar. muhtemelen adam çevre baskısıyla bir kadınla evlenmiştir zaten.

 2. 2

  bazıları kabul edebilir, bazılarına çok aykırı gelebilir, bazılarına baştan aykırı gelsede sonradan bunu anlayabilir herkesin tepkisi başka olacaktır. misal ben kendi adıma dşündüm, bana deseke ki takma penisle beni yaparmısın çok şaşırırım ama sonuçta zevk meselesi olarak değerlendirir yaparım. lakin ben biseksüelim falan derse benden başkası olursa onu asla kabul etmem ya ben ya o derdim.

 3. 4

  şayet benim başıma gelmiş olsa o kişiye karşı tavrım sadece dinlemek ve onu anlamak üzerine olurdu. şöyle düşünün bu kadar özel birşeyi birine söylemek büyük cesaret ister. o kişi bana güven duymuş özelini paylaşmış. ne kadar anlatmak isterse o kadar çok dinlerim. bin defa anlatsın bin defa onu yargılamadan duygularını anlamaya çalışır empati yapmak isterim. hayat kısa kimse kırılsın incinsin istemem. benden ne beklentisi varsa onu anlayışla karşılarım. kırmam. sonuçta bana itiraf etmiş ve en önemlisi saygı çerçevesinde anlatmış. bazen sitede de yorumaları görüyorum eşcinsel yada cross-dresser olduğunuzu itiraf etmek istermisiniz diye sorulduğunda karşı tarafın bu özel durumu kullanacağından korkuyor. misal eşinden yada sevgilinden ayrıldın acaba söyler mi başkalarına korkusu kişileri yanlızlığa itebiliyor ve psikolojik sorunlar yaşayabiliyor.

 4. 3

  adamın ne dediğine bağlı, gay mı diyecek biseksüel mi diyecek ? her önüne gelenle takılma eğilimi mi var ? beklentileri neler dinlemek lazım, @maksicom216 dediği gibi hayatında benden başkası olacaksa kadın erkek fark etmez ben buna sıcak bakmam sanırım.

 5. 2

  en güzeli bazen hiç söylememek çünkü her şey tek düzlemde anlaşılmaz. çünkü insanların 1001 türlü farklı düşüncesi vardır. sana uyan ona uymaz, ona uyan bir başkasına uymaz. ne yani gizleyelim istediğimiz gibi paralel hayatmı yaşayalım ? tabiki hayır, eğer seçimleriniz diğer kişiyi etkiliyorsa olmaz bu şekilde yaşayamazsınız. bu durumda baştan daha böyle gizli ilişkilere hiç başlamamanız gerekir. lakin diyelim ki yaşantınız kendi içiniz de 3. kişilere ulaşmıyor. ilişkide ki kuralları ihlal etmiyor o zaman belki gizli yaşayabilirsiniz. nasıl yani derseniz söyle örnek verebiliriz, diyelim bir erkek olarak anal yoldan dildo ile prostat tatmini ile boşlamayı seviyorsunuz ama bunu eşinize söyleseniz yanlış anlayacak o zaman kendi içiniz de gizli yaşayın. yok anal tatmin seviyorum bi tanede erkek parnerin var, eşimden habersiz birde onunla seks yapıyorum işte bu durum kabul edilemez gizli olarak yaşamaya çalışmanızda sakınca var. bu halde ayrılmanız en doğrusu olur.

 6. 4

  güzel bir soru ama ben bundan hoşlanmam. yine de onu büsbütün dışlamam. tedaviye yönlendirmeye çalışırım.

 7. 4

  biseksuel olursa kabul edebilirim belki. daha önce deneyimlememiş olsam da 2 kadınla grup seks fikri cazip geliyor.

 8. 5

  evleneceğim kızın biseksüel olmasını istiyorum. bende biseksüelim o lez arkadaşıyla bende gay arkadaşımla rahat yapsın istiyorum

Bir cevap bırakın