prostatit ne kadar zamanda geçer

Soru

1 ay önce aniden 2 dk da bir çişe gidip geldim. kan idrar ultrason 3 kez temiz çıktı. Sürekli idrar ve peniste sızlamam var. Antibiyotik işe yaramıyor gibi. Sizce ne kadar sürer bu durum. 23 yas. Masa başı işi yapıyorum.

Cevaplar ( 5 )

  1. merhaba, bu rahatsızlık biraz zorlayıcı olabilir, kolay geçmeyebilir genelde 4-6 hafta sürebilir. lakin akut yada kronik olan farklı türleri de vardır. bazen geçti gibi olur bünye zayıf düşünce tekrar ortaya çıkar. bazen bünyenin zayıf olması ve gün içinde fazlaca hareketsiz kalınması oturarak çalışılması gibi durumlarda tetikleyebilmekte. mesela haftalık 2- 3 kez cinsel boşalma, sıcak su oturma banyoları, kabızlıktan ve soğuktan kaçınma gibi tedbirlerin, uygun hastalar için kimine göre uzman kişilerce yapılan prostat masajının bölgedeki kan akışını hızlandırarak faydalı hastalık üzerinde iyileştirici olumlu etkisi olabilmektedir. ancak tüm bunların ezbere değil doktora danışarak doktorun uygun görmesi halinde yapılabilir. bazen uygun olmayan hastalarda yapılacak hatalı uygulamalar iyileşmeden çok hastalığın daha da yayılmasına neden olabilir.

    • Cevabiniz icin tesekkurler. Egzersize basladim simdilik iyi geldi. Birazda psikolojik gibi. Aklim surekli peniste cisim var mi gitsem mi diye dusunuyorum surekli

  2. bende kıronik olmuş geçmiyor iyileşir gibi oluyor yine tekrar başlıyor, üsütmemeye dikkat ediyorum arada yuruyuş yapıyorum, zencefil nane bal karışımlı çay, maydonoz ve rezene karışımlı çay içiyorum kimi zaman iyi geliyor, düzenli ilişki yada boşlama gibi şeylerden fayda gördüm gibi. kollayınca dikkat edince sorun yaşamıyorum alıştım artık. tabi size iyi gelirmi bilemiyorum sadece paylaşmak istedim.

    • Valla 5 gundur antibiyotik kullaniyorum. Tek sikayetim saat basi idrara gidip 2 damla isemekti oda gecti gibi 4 5 saatte bir gidiyorum. Umarim kronik filan degildir bendeki daha 23 ume yeni giricem.

    • Hocam sizin problemleriniz neler acaba ??

Bir cevap bırakın