kondomdaki spermleri vajinaya kasıtlı bulaştırarak gebelik oluşabilirmi

Soru

Lütfen yargılamadan yorum yapın pişman olarak soruyorum. Cinsel ilişki sonrasında kondomda kalan spermleri ve sıvıyı parmaklarımla vajinaya soktum, kondomu da soktum ve bunu 3 defa tekrarladım belirli aralıklarla en sonuncusunda 10-15 dakika geçtikten sonra yapmıştım bu parmakla sokmayı. Hamile kalma ihtimalim var ki yok mu? Risk ne kadar. Pişmanım, iyi günler.

Cevaplar ( 12 )

 1. 2

  genelde prezervatif hamile kalmamak için kullanılır, ilişki bitince dikkatlice çıkarılıp çöpe atılır. buradan benim anladığım siz kasıtlı olarak hamile kalmaya çalışıyorsunuz. yani prezervatif içindeki spermleri vajinaya bulaştırmak içine sokuşturmak ancak bilerek kamile kalmak için yapılabilecek bir hareket. böyle bir senaryoda gebelik riski hayli yüksek. tabi her zaman az da olsa tutmama ihtimali de vardır.

  • 3

   Evet kasıtlı olarak yaptığımı belirttim zaten,nedeni niçini bende.Cevap için teşekkür ederim çok

 2. 2

  sanırım çocuk istiyorsunuz, sevgilinden yada kocandan gizli hamile kalmaya çalışıyorsun. bile bile prezervatifi vajinaya boşaltmanın tek açıklaması ancak bu. ki zaten bu şekilde kalma ihtimalin yüksek. lakin yapma olmaz hiç doğru bir hareket değil, kesinlikle bu gibi şeyler çiftlerin her ikisinin de istemesi ile olmalı. sonra çok mutsuz olursun yok yere bir sabiyi de mutsuz edersin. her ne sebeple böyle birşey istiyorsun bilmiyorum ama mantıklı düşün, yaptığının sebebini nedenini tekrar gözden geçir, üzleceğin şeyler yapma.

  • 3

   Bir şekilde oldu artık.Cevap için çok teşekkürler.Hamile kalmak istediğim doğru

 3. 2

  Sperm hücreleri dış ortamda çevresel etkenlere bağlı olarak sadece birkaç dakika hayatta kalabilir. Bu süre özellikle soğuk ve kuru yüzeyler için oldukça kısa kabul edilir. Sıcak su gibi ortamlar ise spermler için daha kısa süreli bir yaşam ortamı oluşturur. Ihtimal az ama olabilirde. Zengin birisi sanırım çok onemli tohumu almissiniz

  • 3

   Soğuk ve kuru veya çok suçla bir ortam değildi normal oda sıcaklığı ve kondomun içinde bu durum için ne diyorsunuz, birde maddiyatla alakası yok, kendi maddi durumum çok daha iyi maddiyattan tamamen bağımsız

  • 6

   Ne kadar süre durdu onu bilmek lazım çok fazla dakikalarca duramaz ölürler sperm o kadar canlı duran birşey degildir. Birde siz evli biriyle oldunuz da cocuk yapmak ise fikriniz kötü bir duusnce

 4. 4

  arkadaşım tüp bebek için defalarca merkeze gitti. bazı öğrendiğ şeyleri anlattı, öncelilkle bazı prezervatiflerde iç yüzünde kaygan sperm öldürücü madde oluyormuş, bu durumda spermler ölmüş yada ölmediyse tam olarak bozulmuş olabilir. diğer ihtimal parmağınızı sokunca parmaktaki ve tırnaktaki zararlı bakteriler spermlere bulaşmış ve hastalıklı hasarlı hale getirmiş olabilir. spermlerin sağlığı kalitesinin yüksek olması için açık hava ile çok temas etmemesi gerekiyormuş yine kalitesi buzuluyor aktivitesi düşüyormuş bu sebeple vajina içine boşalmak önemli diyorlar. sizin yaptığınız hareketlerde spermlerin ölme, kalitesinin bozulması, hareketinin azalması, bakteri bulaşması, yapısının hasar görmesi söz konusu. burada 3 ihtimale sebep veriyor, hiç hamile kalamayabilirsiniz, hamile kalsanızda hasarlı bozulmuş spermler sebebi ile çocuğunuz engelli doğabilir, kamile kalsanızda çocuğunuzda daha en başta doğumda enfeksiyonlar ve hastalıklarla doğabilir. tabi belli olmaz belki hiç bir sorun olmayabilir. tüm riskler bunlar en azıdan okuyan başka kişiler böyle riskler almasın hataya düşmesinler diye yazdım.

  • 4

   Kullandığımız kondomda öldürücü yokmuş buna baktım ve evet parmağımda tırnağımda bakteri olabilir ama temizlenmek için sürekli suya sabuna tutuyordum Yani ellerimi yıkıyordum o gece.Zaten ilk ikisinde soktuktan sonra pişman olup 10 dakika sonra gidip yıkadım.En sonunda bunu yapmadım.

 5. 5

  Bir insan üstelik bir kadın, kendini niçin böyle bir duruma düşürür aklım almıyor. Yeşil çam filmlerindeki kötü kadın profilleri sizin önünüzde saygı ile eğilir, şeytan sapka çıkartır…

 6. 2

  merhaba ben hamile kalmak istiyorum ama eşim istemiyor spermini yere akıttı sonra ben alıp vajinamın içine parmağımla itmeye çalıştım sizce gebe kalır mıyım ?

  • 3

   tabi bu şekilde gebeli olma ihtimali var ancak böyle yapmanız doğru değil, en iyisi eşinizle konuşmanız onuda ikna ettikten sonra gebelik düşünmeniz. yoksa hile ile allem-kullem edip sonunda süpriz ben hamileyim demeniz hiç hoş olmaz. hatta belki eşiniz aldırmanızı bile isteyebilir. sağlıklı bir aile sağlıklı bir çocuk için her ikinizinde buna hazır olması istemesi çok önemli bir faktör.

Bir cevap bırakın