ilk cinsel deneyim ve hastalıklardan korunmak

Soru

Kiz arkadaşımla oral ve anal yoldan ilişkiye girmek istiyoruz ikimizinde ilk deneyimi olucak hijyen konusunda ikimizde oldukça tedbirliyiz ama cinsel yolla bulaşan hastalıklardan korkuyoruz prezervatif kullanınca bu hastalıklar bulaşır mı? İlişkiye girmeli miyiz?

Cevaplar ( 3 )

  1. 2

    bana sorarsan evlenmeden ilişkiye falan girmeyin, konunun nereye gideceği belli olmaz. yaparsınzı bir aptallık kız hamile kalır ailesine söyleyemez, sonra birde beni iğfal etti der, gidersin tecavüzcüler koğuşuna. illa hamile kalmasına gerek yok, yarın kavga edersiniz sana kızar yine iğfal etti diyebilir. insan bu düşüncelerinin garantisi yok. prezervatif taktık korunuyoruz sanırsınız yanlış yada ters takarsınız, delinebilir unutup elle üstüne dokunur sonra çıkarınca penise ellersiniz ohooo anlat anlat bitmez yapacağınız hatanın haddi sınır yok. her seferinde yaş tahtaya basarsınız başınıza bela gelir. evlenin sonra istediğiniz gibi yiyişin bişi olursa en fazla rezil olursunuz, diğer türlü çok fena…

  2. 7

    prezervatif kullanmak doğru kullanmak çok önemli. cinselliğe başlamadan önce vajinal ve anal temizlikte yapmak gerekli. kaliteli su bazlı kaydırıcı kullanmak bir o kadar önemli. anal sekste zorlayıcı olmamak lazım, bir kerede tam bir anal birleşme beklememek lazım, bir anda sert davranmamak içeriye girmek için aceleci olmamak lazım, yoksa anüste yırtılmalar ve kalıcı hasarlar oluşabilir. anal seks esnasında yanlışlıkla penisin anüsten çıkıp kayıp bir anda vajinaya girme ihtimali de var. böyle bir durumda analdan bulaşsan pislik ve bakteriler vajinaya girer ve oraya yerleşip enfeksiyon oluştururlar. bazen bu evfeksiyonlar hayat boyu kalıcı hale gelebilir. tüm bunların dışında @kumluca-ant96 söylediklerinede katılıyorum. yanlış eylemler sonucu gebellik ve hastalık durumu oluşan genç sayısı hayli bir fazla, bu da gençlerin, cinsel bilgisizlikle çokça hata yaptıklarını gösteriyor.

  3. 2

    ah bu acemilik bilinçsizik, hele birde herşeyi biliyoruz bireşy olmaz rahat ol kafası o kadar büyük tehlike ki anlatmam. genelde hep bu öz güvenle insanlar bir çok hata yapıyorlar. keyif sizin bildiğinizi yapın muhtemelen bir süre sonra buraya gelip soracağınız ilk soru sevgilim hamile kalabilirmi, sonrasında penisimde birşeyler çıktı hastalık olablirmi, son olarak sevgilimin bilmem neresinde bilmem ne oldu hangi doktora gitmemiz lazım.

Bir cevap bırakın