eşimle yatakları ayırdık

Soru

merhaba, eşimle sürekli sosyal medyada takılması sebebi ile tartışıyoruz. işten telefonu alıp sosyal medyaya giriyor. telefondan gözünü ayırmıyor. kapat şunu da iki çift laf edelim diyorum, niye bencil davranıyorsun benimde kendime göre arkadaşlarım var diyor. yok okey oynuyorlar yok sohbet ediyorlar, yok pes atıyorlar. aptal bir sosyal medya hesabı var sürekli oraya resim yüklüyor havalı sözler falan yazıyor. bende iyice kızdım bu tavırlarına misafir odasında yatıyorum. artık tahammül edemiyorum bu hallerine. arkadaşım boş ver takma kafana hep erkekler böyle, sende hayatını yaşa diyor. bu durum beni rahatsız ediyor. boşanmayı bile düşünüyorum. bir çıkışı var mı bir çare var mı bu gibi durumlarda ?

Cevaplar ( 4 )

  1. Yaşınız kaç? Küçük bir inat uğruna bosanmak ne demek. Bosanmak herşeyi cozecek mi? Amaciniz cinsellikse onunla konuşun kibarca

  2. Arkadaşın boş ver hayatını yaşa ile evlilik dışı ilişkiler tavsiyesi veriyorsa uyma derim. Eşine gelecek olursak tamam herkesin kendine ait özel alanı olmalı ama bu evliliğin koşullarını zorluyorsa. Sorumluluklarını yerine getirmiyorsa. Ciddi ciddi rahatsız olduğunu ifade edip hatta ayrılmayı bile düşündüğünü anlat. Bunları yaptım ama halen aynı diyorsan boşanın hayatınızı yeniden inşaa edin.

  3. anlaşmazlık geçimsizlik hep olur, evlilik canım cicim gitmez. lakin sizde karakter uyum sorunları var. sen başka düşünceye sahipsin eşin başka düşünceye. sonra bir birinize uymayınca tatsızlık çıkıyor. ikinizin güzelce oturup bu konuları netleştirmeniz lazım, ikinizde bazı şeylerden feragat edip ortaya yolu bulmadan bu tip tatsızlıklar gerilimler devam eder, ayrılığa kadar bile gider.

  4. daha başka o kadar çok sorun varken siz yok yere bir birinizi yıpratıyorsunuz. mutlu mesut yaşamak varken ne diye ömürünüzü tatsız tuzsuz boşa tüketiyorsunuz. ah bu internet sanal dünya mahvetti insanları. iyi bir yöne kullanmak varken ne diye narkoz gibi kendimizi uyuşturmak için kullanıyoruz. matriks gibi sanal bir dünyaya bağlı yaşıyorsunuz. canlı kanlı bir birinizi görmüyorsunuz yazık.

Bir cevap bırakın