çok tartışan çiftler birbirlerinden soğur mu

Soru

herkese merhaba, sizce tartışmalar ve farklı düşüncedeki çiftler birbirlerinden uzaklaşır mı ? yolda bu tip sürtüşmeler ilişkilerini daha farklı bir noktaya taşır mı ? mesela arkadaşımın ve onun sevgilisinin ilişkilerini gözlemliyorum. tartışıyorlar, düşünleri de farklı uyumsuzluk da var lakin bir birine kızıp tavır yapıp daha sonra yine bir birlerine koşuyorlar. oysa öncesinde bi daha gitmem, ayrılıyorum, aramam etmem, ne hali varsa görsün gibi restler çeken atıp tutan o adam bir bakıyorum değişmiş. ne oldu kanka diyorum, hani kızmıştın bi daha görüşmezdin, bitmişti her şey ? biz barıştık diyor, yine bir olay çıkıyor, yoruldum soğudum artık bu son diyor. anlamıyorum, tartışmak rest çekmek bunları bir birinden soğutuyor mu yoksa ısıtıyor mu ? başka kişilerde de böyle oluyor mu ?

Cevaplar ( 3 )

  1. özellikle yeni başlayan ilişkilerde uyum sürecinde sıkıntılar yaşayıp tartışmak doğaldır. lakin kırıcı değil, sakinlikle olabilecek tartışmalar olmalıdır. birini değiştirmek, kendi fikirlerini karşı tarafa dayatmak maksadıyla yapılan her tartışma hüsranla sonuçlanır. adamın gece hayatı vardır, kadın çok açık giyiniyor erkeği rahatsız oluyordur. çiftler bu durumla ilgili birbirinden güncelleme talep edebilir. ama kişinin fıtratını değiştirmek, sen bilmiyorsun ben biliyorum, benim dediğim olacak gibi durumlar huzursuzluktan başka bir işe yaramaz. kişi vitrinine değil, iklimine gelmelidir. birbirini deli gibi sevebilir, onsuz nefes bile alamıyor olabilirsin ama anlasamadiktan sonra sevmenin hiçbir hükmü yoktur. en güzel aşklar birbirini değiştirmeden sevgiliyi oldugu gibi kabul etmekten geçer. 85 milyonluk ülkede kafaya takılacak bir durum değildir. eskiyi tamir ettirmek yerine, yenisiyle değiştirmek çok daha uyguna gelebilir.

  2. açık ve net şekilde söyleyebilirim ki tartışmalar ve anlaşmazlıklar çiftlerin arasını açar, mutlaka soğumaya neden olur. ancak onların ilişkisi cinselliğe dayalı, fuckbuddy hayatı yaşıyorlar, cinsel dürtülerini tatmin etmek için bir araya geliyorlar. yoksa evli olsalar, aynı evde yaşasalar, sorunlulukları yüklenseler daha 3 ay geçemeden bir birinden nefretle ayrılırlar. şu an sorumlulukları yok tek dertleri tavşan gibi seks yapmak rahatamak. bu gibi kişiler evlenip aile kuramazlar, bir arada durmazlar.

  3. insan farklı sonuçta anlaşamayabilir bazı konularda tartışabilir bunlar bir seviyeye kadar normal kabul edilir. tabi sizin anlattığınız duruma göre bu kişiler sadece cinsellik için bu ilişkiyi sürdürüyorlar. yoksa benim anladım hiç anlaşamıyorlar, büyük bir uyumsuzluk var aralarında.

Bir cevap bırakın