boşaldıktan sonra rahatlayıp daha enerjik hissetmek

Soru

bilmiyorum sizde nasıl oluyor ama benim sorunum sanırım cinsellik. kimi zaman kafam o kadar karmaşık oluyor, her şeye karşı tahammülsüzlük, gerginlik, odaklanma zorluğu, hiç bir şeye yetişemiyormuşum enerjim bitmek üzereymiş gibi hissediyorum. böyle zamanlarda sevgilim gel ben sana bir masaj yapayım rahatlamaya ihtiyacın var diyor. bende hadi ordan sapık senin niyetin başka diyordum, meğer haklıymış. gerçekten önce kısa bir masaj yapıyor sonra bir ilişki yaşıyoruz orgazm olup rahatlıyorum, duş aldıktan sonra ılık bir papatya yada rezene çayı. sanki fırtına dinmiş güneş açmaya başlamış gibi hissediyorum. bir anda enerjin yerine geliyor aklımdaki işleri sıraya koymaya sonra hareketlenip yapacaklarımı kolaylıkla toparlamaya başlıyorum. ne oluyorsa orgazm olup rahatladımmı stresim gidiyor konsantrasyonum artıyor enerjim yükseliyor, kendimi bi pozitif hissediyorum. genelde insanlar seksten sonra yorulur bittik tükendim derler aksine ana iyi geliyor. yoksa benzer durum herkeste oluyor da ben mi bilmiyorum ? siz nasıl hissediyorsunuz mesela ?

Cevaplar ( 7 )

 1. 3

  Katılıyorum. Sevgilim ve cinsel hayatım olmadığı için sürekli sinirliyim ve aklım sürekli dağınık asla bir şeye odaklanamıyorum.

 2. 6

  kesinlilkle haklısın, çünkü orgazm olup rahatlamak insanda dopamin ve adrenalin seviyelerinin artmasına sebep oluyor. bu sayede kişi kendini mutlu ve enerjik hisseder. tabi bu sakin ve doyurucu seksin ortaya çıkaracağı sonuçlar. eğer ki bol aksiyonlu zorlu çok kalori yaktıran bir cinsellik yaşıyorsanız bu sefer bünye aşırı yorulduğu için dinlenme isteği ağır basacaktır.

  • 5

   Aynen salgılanan hormonlarla alakalı bi durum. Adadan selamlar bu arada yakınız aydına 🙂

 3. 5

  bende duygu dünyası karışık bazen çok memnun kalıyorum mutlu oluyorum. bazen ise sanki kötü birşey yapmış gibi hissedip karamsarlık çöküyor ruhuma. mantık olark insanın zevk alaıp doyuma ulaşınca rahatlaması pozitif olması gerekir ama sanırım her zaman olmuyor. şartlar faktörler bunu değiştiriyor olabilir.

 4. 4

  Haklisiniz ilişki insani yeniden depoluyor enerjisini güzel bir olay o an başka şeyler düşünmemek rahatlatıyor

 5. 2

  Kesinlikle cinsel ilişki insana hem ruhen hemde bedenen çok iyi geliyor sinir ve stres baya azalıyor resmen insanın enerjisi yenileniyor

 6. 5

  toplumda huzursuzluk çıkartan insanların hep cinsel yönden tatmine ihtiyacı olan insanlar olduğunu düşünmüşümdür.

Bir cevap bırakın