vajinismus derdinden kurtulmak mümkün mü ?

Soru

nerdeyse 3 yıl oldu evleneli, eşimi çokta seviyorum, kendimi kastığım için hale düzgün bir beraberlik yaşayamadık. her ikimizde bilgisi ve kültürü yüksek kişileriz ve birbirimizi çok iyi anlayabiliyoruz. nasıl böyle bir sorun yaşayabildiğime anlam veremiyorum. tabi bir etkende ailelerimiz çocuk beklentisindeler. bu vajinismus sorununu nasıl aşarız tedavi mümkünmü.

yanıtlandı
2 sene2 Cevap1083 defa okundu
  • 18

Cevaplar ( 2 )

  1. cinsel sorunlar sebebi ile ülkemizde tedavi için başvuran bayanların yüzde 10’u bu sorundan muzdarip. vajinismusta vajina girişini çevreleyen pelvis taban kasları ağrı ve acı beklentisiyle istem dışı fazlaca kasılarak cinsel birleşmeyi imkansız hale getirirler. vajinismus tadavisi özel uzmanlık isteyen bir sorundur. konusunda uzman cinsel terapisler tarafından 2-3 aylık bir süreçte 12-18 seansta tamamen tedavi edilerek çözüm sağlanabilir. korkmayın eşinizle birlikte işinin ehli bir uzmandan destek alın. çözümsüz bir sorun değil. esenlikler.

  2. bende evlendiğim dönemde bu sorunu yaşadım birkaç uzman gezdik fayda göremedik. ankara kızılayda bi uzmanla tanıştık yavaş ama sağlıklı bir süreçten sonra fayda buldum. aşağı yukarı altı ay sürdü bu sorunu atlatmak kesinlikle bir terapiste gidin. evde tek başına halledilmiyor

Bir cevap bırakın