kızlar soruyor lezbiyen ilişki bakışınız nasıl

Soru

merhaba, 25 yaşındayım eşimden ayrıldım, 2 yıldır bir bayan arkadaşımla birlikte kalıyorum. yıllardır bir birimizi tanıyoruz arkadaşız, hiç evlenmedi evlenmeye de niyeti yok gibi, kafama göre aradığımı bulamıyorum diyordu. geçenlerde erkeklerden konuşurken sana bir şey söyleyeyim mi ama hiç kimseye söylemeyeceksin aramızda kalacak, 10 yıldır arkadaşız beni anlayacağını düşündüğüm için söylemek istiyorum dedi. merak ettim neymiş söyle hadi dedim. biraz eveledi geveledi konuyu başka yerlere götürdü falan sonra zorlanmaya başladı ne demek istiyorsun açıkça söyle biliyorsun benden sır çıkmaz dedim. işte biliyorum sır çıkmaz ama söyledikten sonra bana bakışın değişebilir, ben lezbiyenim ve senden hoşlanıyorum demez mi. önce biraz sessizlik oldu düşündüm kafam karışık şaka yapıyorsun dedim, yapmıyormuş çok ciddi. tamam sırrın bende güvende ama benim hiç öyle bir tercihim yok deyip konuyu kapattım. eskiden aynı evde çok rahatken şimdi ondan çekiniyorum, onun etrafında soyunmuyorum, kapımı kilitliyorum, sanki karşımda erkek varmış gibi oturup kalkarken rahatsız oluyorum. bi daha bu konuyu konuşmadık, oda bir şey demedi ama huzursuzum. belki lezbiyenim başkasından hoşlanıyorum dese böyle olmazdı diyorum, lezbiyen olması mı ? yoksa bana ilgi duyması mı beni rahatsız etti ? bilmiyorum kafam karışık, sizin bu gibi durumlara bakışınız nedir ? siz olsanız ne yaparsınız ? başka eve çıkmam lazım mı ? yoksa bu gibi durumlar zararsız mıdır ? ben istiyor muyum, ne düşünmem lazım hiç bilmiyorum ?

Cevaplar ( 6 )

 1. 3

  açıkçası zaten siz bu konudan rahatsızlık duyduğunuzu söylemişsiniz, daha ötesi yok yani, boşuna kendinizi sorgulayıp yıpratıyorsunuz. eğer arkadaşınızın bu durumu sizi rahatsız ediyorsa en güzeli ayrı eve çıkın, yok ben kendimi biliyorum bundan rahatsız olmak diyorsanız siz bilirsiniz.

 2. 2

  bence rahatsizsaniz durumdan ayrilmaniz sizin icin en dogrusu ama oncelikle kendinize sorun ben bunu istermiyim diye bunun cevabi size net olarak kalip yada gitmeniz gerektigini soyler

 3. 6

  lezbiyen ilişkiler maalesef ülkemizde tahmin edilenden daha çok yaygın. soruyu soran bayan, evden çıkma, istemiyorsan seni lezbiyen ilişkiye zorlamayacaktır, o ev arkadaşını da öyle kabullen, bence korkmana gerek yok.

  • 2

   mantıklı eğer rahatsız etmiyorsa onu da öyle idare edebilirsin.

 4. 3

  eğer siz lezbiyen değilseniz o evden ayrılın çünkü insan istemediği şeye katlanmamalı. bir koca bile canı istediği zaman karısına yaklaşamaz. siz derhâl o evden ayrılmışsınızdır 10 aydır diye düşünüyorum zira üzüm üzüme baka baka kararır…

 5. 2

  şair murat, tşk ederim bende zaten düz mantık yazdım. sonuçta insanlar iletişim kurmayı biliyorlar.

Bir cevap bırakın