gerdek gecesi ilk defa penis girecekken panik oldum

Soru

ben 19 yaşındayım bundan 4 ay önce evlendim, o zamana kadar hiç cinsel deneyimim olmadı bir korkumda yoktu. gerdek gecesi ne olduysa hiç bir türlü sakinleşemedim eşim çok dil döktü ısrar etti korkma bana kendini bırak acımaz rahat ol dedi korkarak sözünü dinledim daha ilk girişte çok acıdı acıyor dedim hepsini soktu birden üstümden attım şimdi kaç ay oldu hala çok korkuyorum seks yapmak istemiyorum. eşim ikna etmeye çalışıyor tekrar denedik ama bıçakla kesiyorlar gibi acıyor yapamıyorum neden oldu böyle delircem artık ??

Cevaplar ( 4 )

 1. 4

  El cevap; Bir odun ile evlenmişsin maalesef ilerleyen yıllarda kendi menfaatine olan her şeyde senin başına ne gelirse gelsin umursamaz bile imkanın varsa tez zamanda boşan Yaşadığın travma ise tedirginliğin ve belirsizliğin verdiği psikolojik vajinal kuruluk “bıçakla kesiliyormuş gibi” teşbihinden yola çıkarak daha şefkatli anlayışlı kollarda bunu aşarsın saygılar…

 2. 8

  daha ne denir ki @Ertugrul en doğrusunu söylemiş yani. galiba vajinismus benzeri psikolojik bir rahatsızlığa tutulmuşsunuz, bunu aşmanızda pek bir zor bildiğim kadarı ile. terapi falan görülüyor sanırım bu süreçte, bir uzmana gitmeniz iyi olur.

 3. 7

  uygun olmayan yanlış davranışlarda bulunmuş kocan isin zor senin bakalim nolcak

 4. 2

  merhaba, bir anlık strese bağlı kasılma yaşamışsınız. ancak eşinizin yapmış olduğu ani hareket karşısında canınızın yanması sonucu bu durum sizde psikolojik travmaya neden olmuş. haliyle şimdi cinsellik yaşamaktan korkuyorsunuz bir nevi vajinismus sendromuna dönmüş. eşinizle birlikte bu konularda uzman psikologdan yardım almanız gerekiyor. süreci başarı ile tamamlamanız için eşinize büyük oranda iş düşüyor. her şey yolunda ilerlerse bir süre sonra bu korkularınızı aşamalı olarak atlatabilirsiniz. bu durumu daha da ısrarla zorlamak sorunun çözülemez şekilde kötüleşmesine neden olacaktır.

Bir cevap bırakın