ağrılarım çok fazla regl oldum ama düşük olabilir mi

Soru

Bundan bi 19 20 gün civarı önce bi ilişki oldu ama tam bişey olmadı bozulma falanda olmadı biz gene bi şüphelenmiştik arkadaşımın boşalması geldiğinde çektiğini söylemişti gene bi şüphe vardı regl olmayı bekledim regl oldum bugun 3.günüm ağrılarım çok karın bel falan normal regl ama gene korkuyorum düşük olabilir mi falan diye 20 gün oldu daha hemen düşme olmaz diyorlar regl olmuşsun gebe değilsin diyorlar cevaplar mısını lütfen

Cevaplar ( 8 )

  1. merhaba, bu tipte soruların yanıtını internette net olarak bulmak mümkün değil. düşüncenize gelirsek eğer cinsel bir birleşme varsa ve vajina içine boşalma olmasa da tesadüf eseri erkeğin er suyu içinde olası spermlerin penis vajina içinde iken rahim kanalını geçerek kadın yumurtasını dölleme ihtimali vardır. biraz daha teknik olarak açıklaması, kimyasal gebelik spermin yumurtayı döllemesi ve döllenen yumurtanın sağlıklı olarak bir embriyoyu geliştiremeden devam etmesi, yani rahmin içerisinde tutunamaması ve bunun sonucunda adet kanamaları ile sessizce belirti vermeden düşmesi durumu denilebilir. kimyasal gebelik sadece Beta HCG hormon testinden yararlanılarak teşhis edilebilmektedir. bu gibi durumda da adet kanama gecikmesi yaşanmadan ya da gecikme sonrasında kanamalar ile klinik gebelik sonlanmakta. böyle bir tablo ile karşılaşılırsa da buna kimyasal gebelik ( yani sessiz düşük) denebilir. bayanda gebelik, kan da yapılan incelemeler sonrasında saptanabilir, fakat daha klinik olarak belirlenebilecek duruma gelmeden kendiliğinden sonlanınca saptanması imkansızlaşır. lakin pek çok bayan bu düşük durumunu algılayamadıkları için genel olarak bir adet gecikmesi, yada dengesizliği olduğunu sanmaktadır. aslında bayan düşük yapmış ve bilincinde değildir. özetle anlayacağınız şekli ile ne anlatırsanız anlatın size ne olduğunu kesin olarak söyleyemeyiz. her şey ihtimal dahilindedir.

  2. Yani tam ilişki olmadı kızlık zarım da bozulmadı ve adetimide oldum hala devam etmekde normal bir durumda sizce süphelenmeli miyim

    • o halde ihtimal oldukça azalır, bu durumda şüphe etmek gereksiz olur. o halde normal adet döngünüz tekrarlanıyor gibi görünüyor. endişe etmeyin diyebiliriz.

  3. Eczanedeki testler güvenilir mi ? 20 gün falan oldu adetimin günü bittikden sonra yaptırsam güvenilir mi

    • basit eczane testleri çok güvenilir olmayabilir, bir tek doktorun alacağı kanda yapılacak beta hcg ve genişletilmiş gebelik inceleme testleri aydınlatıcı olabilir.

  4. yazık kızcağıza yaptığı bir hata yüzünden kafayı yemiş umrım ki okuyan gençler azda olsa bundan bir ders alırlar

  5. Evet gerçekten öyle ihtimal olmayan birşeye ihtimal veriyorsunuz çok saçma

Bir cevap bırakın