seks sonrası vajinal bölgede şiddetli kaşıntı

Soru

merhaba 10 gün önce sevgilimle cinsel ilişki yaşadık. sonrasında vajinamda acıma ve kızarıklık oldu. seksten olduğunu düşündüm geçti ama şimdi kaşıntı oldu tatlı kaşınıyor kaşımadan duramıyorum. acaba seks yaptığımız için olmuş olabilirmi ? başka bir sebebi varmıdır ?

Cevaplar ( 2 )

  1. normal değil böyle kaşıntı olması hastalık kapmışsınız buda kendiliğinden olmaz sevgiliniz kesin sizden önce başkaları ile takılmış hastalık kapmış oda size bulaştırmış. bu şekilde kaşıntı olmaz.

  2. merhaba, ne yazık sanıyoruz ki @civciv dediği gibi hastalık kapmış olma ihtimaliniz yüksek. muhtemelen mantar türü bir enfeksiyon olabilir, bunun için vaktiyle doktora gidin ve test yaptırın, bazen bu tür rahatsızlıklar çok basit bir kremle bile iyileşebilir. ancak ciddiye alınmazsa uzun süre bu tip enfeksiyonlara maruz kalınırsa hpv dediğimiz rahatsızlıklara oradan da rahim kanseri gibi daha büyük sorunlara yol açabilir. bu arada sevgilinizde de bu hastalığın olması muhtemel, eğer siz tedavi olursanız onda varsa size tekrar bulaştıracaktır, yani onunda tedavi olması gerekiyor. üstelik sevgilinizde başka yerden kapmış olabilir.

Bir cevap bırakın