partnerimle birbirimizi cinsel açıdan tanımanın en iyi yöntemi nedir

Soru

Merhaba erkek arkadaşımla aramizda sexs konusu açılmadı nadiren cilveyi seven yani ateşli bı kadın olduğumu söylüyor ama sonra konu hemen kapanıyor. O konularda konuşmayı sevmiyor ama cilve yapınca haliyle kendini tutamadigininda farkına variyorum. Kendinle orgazm olabildigin kadar partnerinle olamazsın gibisinden bir algı var. Ona sormaya da utanıyorum. Bende onun nasıl bı sexs ile doyuma ulaşacağını anlamak için evliliğimizin ilk zamanları ufak oyunlar yoluyla ne istediğimizi ve en kolay nasıl zevk alabileceğimizi öğretmek, öğrenmek amacıyla sırayla birbirimizi yönetip fantezilerimizi ve bilinç altimizi uygulamalı olarak aktarmak istiyorum. Bu şekilde sonraki deneyimlerimizde de ne yapacağımızı öğrenmiş oluruz. Sizce de karşılıklı aynı hazzı ve doyumu yaşamak için bu fikir işe yarar mı?

Cevaplar ( 3 )

  1. merhaba, kişiler genelde cinsel fantazilerini sınırlandırırlar. herşeyi çok fazla açığa vurmazlar, çünkü yanlış anlaşılmaktan çekinirler. kadınlar yada erkekler sürekli bir birlerine karşı rol yapar tatmin olmaya çalışırlar. oysa ki kadın nasıl zevk aldığını karşıdakine anlatsa hayallerini anlatsa daha mutlu olabilir. aynı şekilde erkekte içinde gizlediği duyguları düşünceleri söylese cinsellik herkes için daha fantastik olabilir. tabi tüm bunlar hassas bir çizgide olmalı, bazen fantazi diye saçmalayıp seni başka erkeklerle paylaşmak istiyorum gibi bir şey söylenirse tüm ilişki ve güven altüst olabilir. o sebeple her saçma şey fantazi ve hayal olarak değerlendirilemez bunu unutmamak gerekir. bir birini tanımak için önce bir birine güven sonra bu düşünceleri konuşarak paylaşmaktır. fantazi bu sıralamada en sonda yer alır. bir birini tanımak, korkmadan karşıdakine kendini anlatmak, ve karşıdakini anlayarak onu kendi yerine koyarak empati yapabilmekle başlıyor. gerisi ise bu ilişkiyi mükemmelleştirecek detaylardır.

  2. Utanmak eskide kaldi siz eskiminszki utaniyosnz

  3. cinsellik sadece çocuk yapmak için değil zevk almak içinde yapıldığına göre kişiler nasıl zevk alacaklarsa mutlu olacaklarsa belirli sınırlar içinde bunu söyleyip yaşayabilmeliler bence. aşırı sınırlı bir cinsellik tatmmin etmez ve sonunda bıkkınlık verebilir. sevgiliniz neyi seviyor siz neyi seviyorsunuz konuşun bir bizinize uymaya çalışarak orta yolu bulun, bu şekilde daha iyi tanımış olursunuz bir birinizi.

Bir cevap bırakın