karnım şişiyor aş eriyorum hamilemiyim

Soru

sevgilimle iki ay önce sürtünme yoluyla cinsel ilişki yaşadık vajinamın üzerine boşaldı adetlerim düzenli ancak karnım şişiyor çok yemek yiyiyorum yani aş eriyor gibiyim sizce hamile kalmış olabilir miyim

yanıtlandı
9 ay2 Cevap592 defa okundu
  • 23

Cevaplar ( 2 )

  1. merhaba, son zamanlarda internette neredeyse efsane oldu bu tip durumlar. insanlar acaba gebe kalır mıyım diye korkudan dolayı psikolojik olarak etkileniyorlar. olmayan duygular hisler yaşamaya başlıyorlar. kimse vajinası üstüne boşalmakla ve adet görmeye devam ederken hamile kalmaz. psikolojik olarak karnının şiştiğini düşünenler, fazla yemek yediğini, aşerdiğini sanmaya başlarlar. tüm bunlar birer psikolojik sorun ve aklınızın size oyunudur. bu gibi durumlar yaşıyorsanız endişe etmeyin, mantıklı düşünün, böyle saçma şeylerin olamayacağını kendinize kabul ettirin. eğer bu konularda zorluk yaşıyorsanız uzmanlardan psikolojik destek de almayı düşünebilirsiniz.

  2. Siz hamile kalmanın ne demek olduğunu bilmiyorsunuz ve aksi gibi TV’lerde gördüğünüz belirtileri görüyorsunuz. Aslında bu, sizin olduğunuzu düşündüğünüz şeye, vücudunuzun benzeme çabası. Yani siz kendinizi hamile zannederken vücudunuzda nelerin ne şekilde değişmesi gerektiğini düşünüyorsanız onları yaşıyorsunuz. Testinizi yaptırın, hamile değilseniz içinizi rahatlatın.

Bir cevap bırakın