evli bir kadını nasıl ikna ederim

Soru

merhaba, çalıştığım yerde birisi var, 40 yaşlarında evli bayan. bu arada başlık ne yazacağımı bilemedim yanlış anlaşılmasın. bu bayanın eşi ile ilgili huzursuzluğu var. sürekli eşinden yana sorunlar, adam alkol kullanıyor, eve bakmıyor, eşi ile geçinmek için çaba göstermiyor, çocuğu ile ilgilenmiyor, titip kakıyor, sövüyor sayıyor. tüm bunlara rağmen kadın söylene söylene hala idare etmeye çalışıyor. bu bayanla muhabbetimiz iyi. bazen keşke senin gibi anlayışlı bir adam bulsaydım diyor. bu arada bende boşandım, şu an hayatımda kimse yok. madem bu kadar çekiyorsun bu adamdan boşan hayatı zindan gibi yaşama. hatta bende yalnızım yanlış anlamazsan nikahlanıp evimi de açarım dedim. bizde evlilikten dönmek yok, başka biri olsaydım hemen bırakırdım bu adamı ama ailem akrabalarım var arada, bir şekilde götürüyorum diyor. bu durumda bir kadın nasıl dayanır ?

Cevaplar ( 3 )

  1. bir kadını ikna etmeye çalışmak, onu zorlamak veya baskı yapmak anlamına gelmez. onun görüşlerine ve düşüncelerine saygı duymalısınız. onunla sohbet ederken, onunla dinleyici ve anlayışlı olmalısınız. onunla iletişim kurarken, onunla dürüst ve açık olmalısınız. kadını ikna etmek için, onunla birlikte bir çözüm bulmaya çalışmalısınız. onunla birlikte konuşurken, onun fikirlerini ve görüşlerini dinleyin ve onunla birlikte bir çözüm bulmaya çalışın. eğer onunla anlaşamıyorsanız, nazikçe ve saygılı bir şekilde onun fikirlerini reddedebilirsiniz. encak, ona saygı göstermeye devam etmeli ve onunla birlikte bir çözüm bulmaya çalışmalısınız. ikna etmek için, onun ihtiyaçlarını da dikkate almalısınız. ne istediğini ve ne beklediğini anlamaya çalışın. eğer onun ihtiyaçlarını dikkate alırsanız, onu daha iyi anlayabilir ve onu ikna etmeye daha muhtemel hale gelebilirsiniz. ayrıca, onunla birlikte kendinizi de ikna etmelisiniz. eğer kendinizi ikna edemezseniz, onu ikna etmek de zor olacaktır. kendinizi iyi anlatabilirseniz, onu ikna etme şansınız da artacaktır.

  2. bence kadının yardım alması gereken kişi siz değilsiniz. erkeklerin böyle bir zayıflığı var, ağlayan kadın gördüler mi sahiplenmeye çalışıyorlar. insanı olarak iyi bir düşünce ama uygulamada çok kötü bir hata. bu ülkenin bu konu ile ilgili personelleri görevlileri var, bir yardımınız dokunacaksa buralara yönlendirin.

  3. bence boşanmak istiyorsa ve sizi seviyorsa onu ikna edin hatta şehir değiştirin. neticede sizin de bir kadına ihtiyacanız var onun da onu sevecek bir erkeğe ihtiyacı var. ama çekinceleri varsa ve uzatmak istemiyorsa ısrar etmeyin..

Bir cevap bırakın