arkadaşım pasif olduğunu ve bana ilgi duyduğunu söyledi

Soru

salonda tanıştığım ve birlikte spor yaptığımız bir arkadaşım var. spor salonu dışında da arkadaş olduk. 2 yıldır falan arkadaşlık ediyoruz. kafede oturmuş sohbet ederken yan masada tartışan bir çift vardı, oradan konu açıldı ee bro sen ne zaman evleniyorsun dedim. kısmet işte dedi, niye yokmu bir aday hoşlandığın kız falan, bende işler karışık dedi. kızı vermiyorlarsa kaçırak ben yardım ederim diye espri yaptım. aslında benim olayım biraz başka dedi, bi espri daha takayım dedim niye gaymısın bana mı sulanıyorsun dedim. nasıl anladın diye cevap verince oda bana espri yapıyor sandım güldüm, senden kıymetlimi yabancıya gideceğine senin olsun dedim. baktım o gülmüyor, sen ciddisin dedim ? uzun bi sessizlik oldu. yeniden sordum gerçekten mi diye. beni yanlış anlama ama evet, kızlardan hoşlanmıyorum deyince, sen ciddisin dedim. bir sessizlik daha oldu, demin dediğim şey bana ilgin varmı diye sordum, ben dostluklarımı yalan üstüne kuran biri değilim, evet hoşuma gidiyorsun ama üstüne atlayacak değilim korkma, hem pasifim, ben sana itiraf edemedim, hep erteledim diye anlattı. rahatsız olduysan benimle arkadaşlık yapmak zorunda değilsin anlayışla karşılarım diyor. şimdi durum acayip bende tabi saygılı olmaya çalıştım yok yok öyle değil her neysen o, ben senin dosta olarak biliyorum öylede devam edecek, gözümdeki yerini değiştirmez dedim. şimdi birkaç gündür düşünüyorum, böyle arkadaş gibi kalmaya devam edebilir miyiz, yoksa bir an gelir mevzu çok başak yerlere gider mi, acaba araya mesafe mi koysaydım ?

Cevaplar ( 3 )

  1. 0

    bu sana kalmış başkasında fikir alman yanlış çünkü herkesin düşünce tarzı farklı mesela benim de gay arkadaşım var onun gay olması onu gözümde değiştirmiyor mutlumuyum onla zaman geçirirken gerisi önemsiz

  2. 0

    ya şimdi bu zor bir soru, eğer ki her ikinizde kendinizi iyi biliyor olmadık işler yapmadan kendinizi frenleyebilecek iradeye sahipseniz, ki kimsenin içinde gizli art niyet olmadığını var sayıyorum bu durumda herhangi bir sorun olmaz arakdaşlık sürdürülebilir. yok şimdi siz bunu öğrendiniz, aklınızın bir kenarında çok azınca rahatlayacak bir alternatif var gibi şeyler geçiyorsa, belkide arkadaşınız ne yapsam etsemde azdırıp yoldan çıkarsam ilişki yaşasak gibi düşünceler geçiriyorsa aklından o zaman bu durum sıkıntı, ateşle barut bir arda olamayacaksa yeterince tedbir alınmadıysa o zaman arkadaşlığa nokta koymayı düşünebilirsiniz.

  3. 0

    aslında bu gibi meseleler sizin aranızda yaşanabilecekler ile ilgili. @alpha-woman dediği gibi eğer ki işlerin rayından çıkabileceğini düşünüyorsanız mesafe koyun. yok karakterim çok sağlamdır o yoldan gözüm kapalı geçerim yine şaşırmam diyorsan sorun yok.

Bir cevap bırakın